Połowa mniejszych i średnich firm korzysta z chmury

• W 50 proc. przedsiębiorstw z sektora MŚP wdrożono rozwiązania chmurowe.
• 90 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP pozytywnie ocenia przydatność nowych technologii w codziennej pracy.
• W rozwiązaniach chmurowych cenią łatwy kontakt z innymi pracownikami, a także łatwość przechowywania i przetwarzania danych.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Połowa mniejszych i średnich firm korzysta z chmury

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 sty 2016 11:14


Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Onex Group, rozwiązania chmurowe zostały wdrożone już w co drugiej firmie z sektora MŚP (50 proc.). Co więcej, aż 68 proc. korzystających na co dzień z rozwiązań chmurowych twierdzi, że są one niezbędne lub bardzo przydatne w codziennej pracy, a kolejne 29 proc. wskazało, że są przydatne.

Największymi zwolennikami rozwiązań chmurowych są pracownicy z sektora usług (71 proc. twierdzi, że są niezbędne lub bardzo przydatne). Tylko nieco mniej entuzjastycznie są nastawione osoby pracujące w budownictwie i przemyśle (63 proc. wskazań).

Wśród największych zalet rozwiązań chmurowych przedsiębiorcy wskazali na łatwą komunikację z każdą osobą z firmy (52 proc.), łatwość przechowywania i przetwarzania danych (41 proc.), dostęp do danych na wszystkich urządzeniach mobilnych (38 proc.) oraz możliwość pracy zdalnej (34 proc.).

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.