Ofert pracy szukaj w... swoim smartfonie

Dwie opolskie firmy stworzyły aplikację na smartfony, która na bieżąco ma wysyłać bezrobotnym i poszukującym pracy interesujące ich oferty.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ofert pracy szukaj w... swoim smartfonie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lut 2015 9:36


Narzędzie jest proste w obsłudze - po ściągnięciu aplikacji PUP24 na smartfona lub tablet z jednego z dwóch internetowych sklepów - Google Play lub App Store - osoba poszukująca pracy ustala własne kryteria wyszukiwania ofert, określając w nich np. oczekiwaną przez siebie wysokość minimalnego wynagrodzenia, branżę lub kilka branż, zawód, odległość miejsca pracy od miejsca zamieszkania czy preferowaną formę zatrudnienia.

Aplikacja będzie przesyłać powiadomienie zgodnie z tymi kryteriami.

"Dzięki temu do konkretnego bezrobotnego lub poszukującej innej pracy osoby zatrudnionej będą trafiać tylko faktycznie interesujące ją oferty. Użytkownik aplikacji nie będzie musiał przedzierać się przez wiele innych ofert, dostępnych np. na stronach internetowych urzędów pracy" - wyjaśnił pomysłodawca aplikacji Ryszard Pierzchała.

Pilotażowo aplikacja będzie testowana m.in. w Krapkowicach na Opolszczyźnie i w Słubicach w Lubuskiem. Zastępca dyrektora słubickiego PUP Robert Martyn ocenił, że każde narzędzie redystrybucji ofert pracy, które mogą wykorzystać urzędy pracy, jest cenne. "Zawsze podejmowaliśmy kroki, by korzystać z jak najszerszego zakresu kanałów dotarcia do osób bezrobotnych" - zaznaczył.

Martyn dodał, że słubicki urząd pracy ma już np. system powiadamiania SMS o ofertach pracy - jeżeli bezrobotny sobie tego życzy. Mimo to chce również bezpłatnie przetestować wymyśloną w Opolu aplikację.

"Chcemy zobaczyć, czy to się sprawdzi (...). Telefon komórkowy jest dziś dość powszechnym urządzeniem. Aplikacja może być dla nas dodatkowym ułatwieniem i szansą, by osoby bezrobotne szybciej dowiedziały się o wachlarzu ofert pracy, jakimi dysponujemy" - powiedział wicedyrektor.

Wśród testujących jest też urząd pracy w Krapkowicach (Opolskie). Jego dyrektor Danuta Wieszala oceniła, że w jej opinii aplikacja jest narzędziem, za pomocą którego PUP będzie mógł aktywnie i szybko docierać do bezrobotnych z konkretnymi ofertami pracy, które ich interesują.

Aplikację PUP24 stworzyły dwie opolskie firmy: Loyal Solutions oraz Netkoncept.com. Zdaniem jej pomysłodawców ma to być narzędzie, które mogą wykorzystać pośredniaki, by szybciej docierać z konkretnymi ofertami pracy do osób bezrobotnych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.