Nowe technologie w biurach to dopiero początek zmian. Czeka nas totalna rewolucja

Aranżacja biur z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, rozmowy konferencyjne w wirtualnej rzeczywistości i automatyzacja zadań to zdaniem ekspertów dopiero początek technologicznej rewolucji w miejscach pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowe technologie w biurach to dopiero początek zmian. Czeka nas totalna rewolucja

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

19 kwi 2016 16:21


- Innowacja jest kluczem do rozwoju i jesteśmy o krok od ery najszybszego rozwoju w dziejach ludzkości - powiedział César Alierta, prezes Telefonica podczas wystąpienia otwierającego Mobile World Congress 2016 w Barcelonie.

Jak wyliczyli naukowcy pracujący w Google, Peter Norvig i Udi Manber, wyświetlenie wyników wyszukiwania dla jednego hasła wpisanego do Google wymaga tej samej mocy obliczeniowej, co cały 11-letni program Apollo. Posiadając taką wiedzę, ciężko wyobrazić sobie świat za kolejne 50 lat. Zmiany te z pewnością wpłyną zarówno na nasze życie prywatne, jak i zawodowe.

Zdaniem The International Data Corporation (IDC) w 2016 roku liczba osób korzystających z internetu za pomocą urządzeń mobilnych przekroczy 2 miliardy. Stanowi to 62,5 proc. wszystkich użytkowników sieci (3,2 miliarda osób) i 27 proc. całej populacji (7,3 miliarda osób). Jeżeli projekt Loon firmy Google, zakładający udostępnienie Internetu przy pomocy balonów, umieszczonych w stratosferze, powiedzie się, to liczba ta powiększy się o kolejne miliony użytkowników mających nieograniczony dostęp do sieci.

Technologia w pracy

– To, jak mocno nowinki technologiczne oddziałują na nasz sposób pracy i narzędzia w niej wykorzystywane świetnie obrazuje timelaps „The Evolution of the Desk”, autorstwa Harvard Innovation Lab, gdzie kolejne przedmioty zastępowane są przez aplikacje. Film kończy się na roku 2014, jednak już teraz, patrząc z dwuletniej perspektywy na zmiany zachodzące w miejscach pracy, to dopiero początek technologicznej rewolucji – mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. marketingu i handlu, członek zarządu Mikomax Smart Office, firmy aranżującej przestrzenie biurowe.

Obecnie służbowy netbook czy smartfon są na porządku dziennym, ponieważ posiada go już niemal co drugi pracownik. Dzięki temu praca zyskuje na elastyczności, umożliwiając działania osób pracujących zdalnie nad wspólnym projektem.

Agencja prasowa Associated Press (AP), która dzięki wdrożeniu systemu automatyzacji przygotowywania sprawozdań finansowych, rozszerzyła zasięg i skalę swoich działań, jednocześnie pozwalając pracownikom redakcji na skoncentrowanie się na dziennikarstwie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.