Niewidomi i słabowidzący znajdą pracę w Capgemini

Firma Capgemini, wyspecjalizowana w usługach informatycznych, outsourcingowych i konsultingowych rozpoczyna rekrutację osób niewidomych i słabowidzących do swoich centrów w Krakowie i Katowicach. Na początek zostanie przyjętych kilku pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niewidomi i słabowidzący znajdą pracę w Capgemini

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 lis 2013 14:03


Jak tłumaczy menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Capgemini Polska Karolina Długosz, przyjęte do pracy osoby niewidome i słabowidzące będą odpowiedzialne za wsparcie procesów rekrutacyjnych oraz monitorowanie jakości obsługi klienta.

Nowi pracownicy Capgemini będą uczestniczyć w programie pilotażowym, którego celem jest stworzenie modelu zatrudnienia, szkolenia i zapewnienia rozwoju zawodowego osobom z niepełnosprawnością wzroku. Stworzone zostaną dla nich specjalne stanowiska pracy. Dla osób niewidomych muszą one być wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, które "przeczyta" danemu pracownikowi treść widoczną na ekranie komputera. Z kolei dla osób słabowidzących niezbędne są programy powiększające.

Czytaj też: Capgemini zatrudnia we Wrocławiu

Rekrutacja będzie prowadzona we współpracy z krakowską Fundacja Menedżerowie Jutra MOFFIN, pomagającą na rynku pracy osobom z niepełnosprawnością wzroku.

"Osoby te często nie zdają sobie sprawy, że pomimo niepełnosprawności mogą pracować i rozwijać się w przyjaznym środowisku. Co więcej, charakteryzują się często bardzo dobrymi zdolnościami komunikacyjnymi, na przykład są bardziej wrażliwe na kwestie intonacji czy melodii wypowiedzi. A to cechy pożądane na stanowiskach, na które właśnie ogłosiliśmy nabór" - wyjaśniła Długosz.

Według prezesa Fundacji Menedżerowie Jutra MOFFIN Ireneusza Białka, rekrutacja Capgemini to jeden z pierwszych tego typu projektów na polskim rynku pracy.

Firma Capgemini w Polsce zatrudnia ponad 5,3 tys. pracowników w Krakowie, Katowicach, we Wrocławiu, w Warszawie i Opolu. Jest drugim największym zagranicznym inwestorem z sektora nowoczesnych usług dla biznesu w naszym kraju. Krajowe oddziały firmy obsługują klientów zagranicznych oraz lokalne podmioty głównie z sektorów telekomunikacyjnego, bankowego, ubezpieczeniowego i energetycznego.

Na świecie Capgemini zatrudnia ponad 125 tys. pracowników w 44 krajach. Grupa osiągnęła w zeszłym roku przychód w wysokości 10,3 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.