Jak wybrać partnera wdrożeniowego IT?

- Decydując się na wdrożenie systemu, warto postawić na certyfikowanego partnera wdrożeniowego, który posiada doświadczenie we wdrożeniach określonych rozwiązań w konkretnych branżach – radzi Janusz Małgorzaciak, ekspert rozwiązań ERP w dziale aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale firmy Microsoft.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak wybrać partnera wdrożeniowego IT?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (JM)

wnp.pl

11 cze 2013 11:59


Zdaniem Małgorzaciaka, ważny jest również zespół wykwalifikowanych specjalistów służących wsparciem na każdym etapie projektu.

- Dla przykładu, nasi partnerzy specjalizują się w implementacji systemów CRM lub ERP w specyficznych dziedzinach, np. w przemyśle farmaceutycznym czy branży motoryzacyjnej, opracowując autorskie moduły czy rozszerzenia branżowe odpowiadające na indywidualne potrzeby klienta – mówi Janusz Małgorzaciak.

Jak podkreśla przedstawiciel Microsoft, praca firmy wdrożeniowej nie ogranicza się bowiem do zainstalowania wybranych modułów systemu, ale rozpoczyna się już w momencie analizy potrzeb biznesowych.

- Specjaliści wdrożeniowi towarzyszą firmie także po zakończeniu implementacji systemu, w trakcie jego użytkowania, zapewniając wsparcie techniczne i serwis – przekonuje Janusz Małgorzaciak. - Dlatego tak ważna jest efektywna współpraca pomiędzy firmą wdrożeniową a zespołem pracowników dedykowanych do koordynacji projektu. Warto sprawdzić, czy dla wybranego rozwiązania istnieje możliwość skorzystania z innej alternatywy i czy, w razie konieczności, możemy skorzystać z usług innego partnera. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.