HR-owiec prosto z chmury

Mobilność – dzisiaj wymagana nie tylko od poszczególnych pracowników, ale również firmowych działów, w tym działu HR. Tym bardziej, że wiele firm posiada oddziały rozsiane po całym świecie, które muszą się ze sobą komunikować i współpracować.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

HR-owiec prosto z chmury

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 kwi 2013 7:52


Spotkania podsumowujące pracę działu, szkolenia nowych pracowników czy rekrutacje to element codziennej rzeczywistości firmowych działów HR. Osobiste spotkania to rozwiązania idealne, ale w wielu przypadkach niemożliwe do wykonania. Pozostaje więc kontakt na odległość. Co jest w stanie go zapewnić? Jednym z najszybszych rozwiązań mogą być telekonferencje.

Komunikacja zawsze i wszędzie
Znaczenie komunikacji między pracownikami, szefami zespołów, z zarządem czy kandydatami na nowe stanowiska ma ogromne znaczenie dla działu HR. Komunikacja międzyludzka jest kluczowym elementem firmowej rzeczywistości, jednak nie zawsze możliwe jest nadanie jej formy spotkania twarzą w twarz. W takich sytuacjach pozostaje poszukiwanie najbardziej efektywnych narzędzi kontaktu na odległość.

Z pomocą przybywają rozwiązania IT i telekomunikacyjne. Jednym z nich są telekonferencje, działające w popularnym obecnie modelu chmury obliczeniowej (ang. cloud computing). Jak działają i dlaczego warte są szczególnej uwagi firmowych działów HR?

Telekonferencje dla HR-owca
Telekonferencje to nic innego jak rozwiązanie umożliwiające szybką i prostą komunikację na odległość nawet do kilkuset osób jednocześnie, znajdujących się w różnych miejscach na świecie. Osadzenie tego rozwiązania w chmurze obliczeniowej, czyli w modelu przetwarzania opartym na korzystaniu z usług dostarczanych przez dostawcę IT, zapewnia ich użytkownikom dużą mobilność. Do zorganizowania wirtualnego spotkania wystarczy dowolny telefon z wyborem tonowym. O wyznaczonej porze wszyscy uczestnicy wdzwaniają się na jeden numer dostępowy mostka telekonferencyjnego i rozpoczynają spotkanie.

Co wybrać
Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań telekonferencyjnych. Narzędzia te oferują, m.in. najwięksi operatorzy komórkowi. W tym przypadku zakres funkcjonalny takiej usługi jest jednak dosyć ograniczony. Jeśli firmowy dział HR decyduje się na wykorzystanie telekonferencji w codziennej pracy, warto aby wybór padł na usługę dedykowaną dla biznesu. Godna polecenia będzie w tym przypadku oferta dostawców rozwiązań w modelu chmury obliczeniowej, którzy oferują szereg przydatnych i wygodnych dla organizacji spotkania funkcjonalności.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.