Hochland wdraża nowe narzędzie do rozliczania czasu pracy

Spółka Gavdi Polska wdrożyła rozwiązanie do oceny czasu pracy w specjalizującej się w produkcji serów firmie Hochland Polska. Wdrożenie zostało zrealizowane w oparciu o TM Box.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Hochland wdraża nowe narzędzie do rozliczania czasu pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 wrz 2014 19:02


Korzystająca z systemu SAP HCM firma Hochland zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania do oceny czasu pracy dla blisko 900 pracowników zatrudnionych w trzech zakładach: Kaźmierzu, Baranowie i Węgrowie. Pierwsza wypłata wynagrodzeń dla pracowników w oparciu o nowe narzędzie została zrealizowana w sierpniu br.

Czytaj też: Gavdi Polska otwiera oddział na Śląsku i powiększa zespół konsultantów

Uzupełniając standardową funkcjonalność systemu SAP HCM rozwiązanie Gavdi TM Box umożliwia optymalizację procesu oceny czasu pracy w odniesieniu do szczegółowych przepisów zawartych w Kodeksie Pracy oraz wynikających z wewnętrznych uregulowań firmy.

- Zarządzanie czasem pracy blisko tysiąca pracowników rozproszonych w trzech zakładach produkcyjnych jest dużym wyzwaniem. Potrzebowaliśmy narzędzia, które pozwoliłoby nam na efektywne i zgodne z założeniami wykorzystywanie zasobów ludzkich, monitorowanie i identyfikowanie sytuacji związanych z absencjami, spóźnieniami i innymi zdarzeniami -  mówi Agnieszka Czekalska, kierownik Działu Administracji Personalnej w Hochland Polska.

Czytaj też: Grupa Żywiec wdrożyła elektroniczne teczki osobowe pracowników

- Spójność systemów minimalizuje ponadto nieprawidłowości w naliczaniu wynagrodzeń, eliminuje ryzyko błędu wynikające z wielokrotnego wprowadzania danych oraz pozwala na szybkie tworzenie zestawień i raportów na wewnętrzne potrzeby firmy – dodaje Czekalska.

Prace projektowe rozpoczęły się w lutym bieżącego roku i zakończyły startem produkcyjnym nowego rozwiązania już w lipcu. - Tak sprawna realizacja tego projektu była możliwa między innymi dzięki doskonałej współpracy z zespołem firmy Hochland, zarówno po stronie działów HR i IT polskiego oddziału, jak i specjalistów IT z centrali firmy w Niemczech. – mówi Szymon Knobloch, dyrektor ds. konsultingu Gavdi Polska.

W ramach współpracy firma Hochland powierzyła Gavdi także serwis funkcjonującego w spółce systemu SAP HCM. Za utrzymanie i rozwój rozwiązania odpowiadać będzie Centrum Wsparcia Aplikacji Gavdi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Karolina 2015-07-14 14:12:30

Takie narzędzia to żadna nowość... Znane są już od wielu lat nawet w mniejszych firmach. Ułatwiają życie księgowym i pracodawcom, ale pracownicy niekiedy się skarżą. Wydaje mi się, że mimo wszystko warto je stosować dla większej dokładności. Więcej o nich można przeczytać np. na stronie producenta Biosys

marcin34 2015-04-28 02:35:52

Ciekawe sa te systemy, ale pracownicy na gowork.pl/opinie_czytaj,882234 troche na nie narzekają.