Firmy chcą chronić się przed cyberatakami

Rośnie liczba ataków na duże firmy i rządy, dlatego też pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnienie specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firmy chcą chronić się przed cyberatakami

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 lut 2014 9:52


Jak podaje „Bloomberg" cyberataki sprawiły, że firmy zaczęły zatrudniać ekspertów bezpieczeństwa. W 2012 r. z tego rodzaju atakiem borykał się Saudi Arabian Oil, największy eksporter ropy naftowej. Wirus Shamoon zniszczył 55 tys. serwerów i komputerów.

Od 2011 r. wzrosła o połowę liczba firm, które padły ofiarą cyberataków i odniosły straty w wysokości co najmniej 10 mln dolarów. Zgodnie z ankietą PwC strat mogło doświadczyć 9600 firm ze 115 krajów.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistów ds. bezpieczeństwa w sieci, rośnie zainteresowanie wśród kandydatów na studia. Od 2009 r. potroiła się liczba studentów na szwajcarskiej politechnice ETH w Zurichu. W ramach zajęć z „bezprzewodowej wojny elektronicznej" i „złośliwego oprogramowania" uczą się infiltrować internet i sieci komórkowe w celu ochrony przed atakami komputerowymi - informuje „Bloomberg".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.