Czy polski sprzedawca działa etycznie

Przewodniczący Komisji Europejskiej, José Manuel Barroso wezwał europejskie przedsiębiorstwa z sektora cyfrowego, rządy, uczelnie oraz firmy z sektora kształcenia i szkoleń do przystąpienia do wielkiej koalicji na rzecz tworzenia miejsc pracy w sektorze cyfrowym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy polski sprzedawca działa etycznie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

5 mar 2013 9:58


KE chce osiągnąć w ten sposób dwa cele. Obsadzić 900 tys. miejsc pracy, które zgodnie z oczekiwaniami, powstaną w Europie do 2015 r. w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oraz obniżyć zarazem wskaźniki bezrobocia.

Pomimo obecnego wysokiego jego poziomu, liczba miejsc pracy w sektorze cyfrowym wzrasta o ponad 100 tys. rocznie. W podobnym tempie nie rośnie jednak liczba nowych absolwentów kierunków związanych z ICT i innych wykwalifikowanych pracowników w tej dziedzinie. Nadzwyczajna mobilizacja sektora kształcenia i dokształcania, może zatem nie tylko odwrócić niekorzystną sytuację w tym sektorze, ale i zmniejszyć ogólne bezrobocie.

Przystąpienie do wielkiej koalicji wstępnie potwierdziło już 15 przedsiębiorstw i organizacji. Jednym z pierwszych zobowiązań, które zostały zrealizowane, jest nowa platforma nauczania on-line dla młodych ludzi o nazwie Academy Cube oraz nowy moduł szkoleniowy przeznaczony dla instalatorów inteligentnych sieci energetycznych.

Komisja uruchamia również Startup Europe, platformę narzędzi i programów mających na celu wsparcie osób chcących zakładać i rozwijać nowe przedsiębiorstwa internetowe w Europie.

Komisja starała się o uzyskanie zobowiązań w następujących kluczowych obszarach:

- kształcenie i dostosowywanie programu kształcenia do wymagań miejsc pracy w sektorze cyfrowym; chodzi o wspieranie dostosowania umiejętności nabywanych przez młodych ludzi do zapotrzebowania przedsiębiorstw na dane umiejętności;

- mobilność, przez wspieranie osób, które posiadają odpowiednie umiejętności, w znajdowaniu pracy tam, gdzie są potrzebni, aby uniknąć sytuacji nadmiaru i niedoborów specjalistów w różnych miastach i miejscowościach;

- certyfikacja - ułatwienie poświadczania przed pracodawcą posiadanych umiejętności, niezależnie od państwa;

- podnoszenie świadomości - tak by ludzie wiedzieli, że sektor cyfrowy oferuje dobrze płatne i satysfakcjonujące możliwości zatrudnienia zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet;

- innowacyjne uczenie się i nauczanie. Chodzi o to, aby systemy kształcenia i szkoleń poszerzyły i poprawiły zakres działalności w celu zaoferowania większej liczbie osób umiejętności koniecznych do odniesienia sukcesu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.