PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

CV programisty też musi być wykonane poprawnie. Mamy wskazówki

  • Autor: GP
  • 24 maj 2017 15:30

Podajemy kilka elementarnych wskazówek dla przygotowujących swoje CV programistów. Warto zwracać uwagę na szczegóły, które mogą ułatwić znalezienie zatrudnienia.

CV programisty też musi być wykonane poprawnie. Mamy wskazówki
Adres e-mail, znajomość rożnych form i języków programowania to tylko niektóre z elementów, które trzeba wyeksponować, by dostać pracę w IT. (fot.:pixabay.com)
REKLAMA

• Programiści to dzisiaj zawód deficytowy. Co nie znaczy, że można sobie darować staranność przy aplikowaniu o pracę.

• W ocenie ekspertów Leasing Team Group należy bardzo starannie zadbać o wpisane w CV: dane osobowe, zdjęcia, wykształcenie, doświadczenie, projekty i wszelkie kursy, szkolenia, czy też certyfikaty.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sytuacja na rynku pracy informatyków jest bardzo dobra. Nie zwalnia to jednak z konieczności, także w tych zawodach, zadbania o własne dokumenty aplikacyjne. Stosowanie się do zasad tworzenia CV oraz zamieszczenie informacji poświadczających wiedzę i doświadczenie w IT mogą zwiększyć szansę kandydata na zdobycie pracy. W kontekście dużej konkurencji na posady informatyczne ma to niebagatelne znaczenie.

LeasingTeam Group opracował wobec tego kilka prostych wskazówek mających wskazać na co kłaść nacisk w życiorysie programisty.

Dane osobowe

W górnej części CV kandydat powinien zamieścić podstawowe dane takie jak imię i nazwisko oraz kontakt, czyli numer telefonu, adres e-mail, adres zamieszkania. Bardzo częstym błędem jest zamieszczanie w CV nieprofesjonalnego adresu e-mail, w którym zamiast imienia i nazwiska pojawia się zdrobnienie bądź ksywka. Natomiast adres e-mail wykorzystywany w takim dokumencie jak CV powinien być profesjonalny i najczęściej zaczynać się od imienia i nazwiska.

Górna część dokumentu jest również właściwym miejscem, aby zaznaczyć, jaką formę pracy preferuje kandydat, zdalną czy na miejscu, oraz w jakim terminie może zacząć pracę u nowego pracodawcy.

- W rekrutacjach na stanowiska IT są to bardzo istotne informacje, ponieważ najczęściej kandydaci są poszukiwani od zaraz a ich praca, zwłaszcza, gdy są programistami, może być wykonywana zdalnie. Wielu chętnie korzysta z tej możliwości, uznając pracę zdalną za istotny benefit - wyjaśnia Sandra Olchowik, specjalista ds. rekrutacji IT w LeasingTeam.

Zdjęcie

Zamieszczenie zdjęcia w CV może nie jest obowiązkowe, za to zawsze mile widziane przez pracodawców. Warto zadbać, aby było to zdjęcie formalne, biznesowe. Fotografie z wakacji czy imprez lepiej zostawić na inne okazje.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: CV programisty też musi być wykonane poprawnie. Mamy wskazówki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA