Coraz wiecej firm w chmurach

• Do końca roku wartość światowego rynku usług chmury publicznej przekroczy 200 miliardów dolarów – wynika z analizy firmy Gartner.
• Polskie firmy są coraz bardziej zainteresowane rozwiązaniami opartymi na cloud computingu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coraz wiecej firm w chmurach

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

14 paź 2016 10:16


Jeszcze w ubiegłym roku rynek chmury publicznej wyceniany był na 178 miliardów dolarów. Do końca tego roku ma on wzrosnąć o co najmniej 30 miliardy dolarów. Oznacza to zatem spory, bo 17-procentowy wzrost rok do roku. Wynika to z faktu, że w usługi chmurowe coraz chętniej inwestują przedsiębiorstwa z sektora MŚP a głównym czynnikiem napędzającym rynek jest modernizacja firmowych środowisk IT związana z cyfrową transformacją biznesu.

Obecnie głównym czynnikiem skłaniającym firmy do wdrażania platform chmurowych jest modernizacja dotychczasowych systemów IT. Jednym z najważniejszych motywatorów jest cyfrowa transformacja biznesu i coraz większa liczba gromadzonych oraz przetwarzanych danych. Według analityków IDC, największe firmy na świecie zwiększą do 2020 r. wartość generowanych danych co najmniej 500-krotnie, zaś ogólna liczba cyfrowych informacji dostępnych w sieci sięgnie nawet 96 ZB w porównaniu do obecnych 4 ZB.

– Z tym oceanem danych trudno sobie poradzić bez chmury obliczeniowej. Inwestycja we własne zasoby nie dość, że jest kosztowna, to jeszcze trudna do oszacowania. Warto też pamiętać o tym, że serwery rzadko dostępne są „od ręki”, w usługach IaaS dodatkową moc obliczeniową można udostępnić w ciągu kilku minut – tłumaczy Krystian Fydrych z Atmana, polskiego operatora centrum danych.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.