Ataki phishingowe? Największe zagrożenie stwarzają pracownicy

• Małe i średnie firmy zazwyczaj przeznaczają wszystkie środki wydzielone na ochronę bezpieczeństwa na serwerownie, osoby zarządzające infrastrukturą komputerową i oprogramowanie.
• Najczęściej zapominają o przeszkalaniu zwykłych pracowników korzystających z komputerów.
• Tymczasem przeważnie to właśnie ludzkie błędy prowadzą do sytuacji niebezpiecznych dla firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ataki phishingowe? Największe zagrożenie stwarzają pracownicy

PODZIEL SIĘ


Autor: infoWire.pl

5 maj 2016 10:09


- Pracownik może nie wiedzieć, jak zachowywać się w sieci, jak bezpiecznie z niej korzystać, w co klikać, czego unikać i jakie załączniki otwierać, a jakich nie. Nie jest on często świadomy zagrożeń. Z tego powodu ataki phishingowe – takie, kiedy ktoś podszywa się pod jakąś instytucję, np. bank – są skuteczne. Dlatego też firmy powinny przeznaczać pewne środki na szkolenie pracowników, tak aby wiedzieli oni, jak reagować w konkretnych sytuacjach – mówi Maciej Ziarek, analityk zagrożeń w Kaspersky Lab Polska.

99 proc. ataków phishingowych odbywa się za pośrednictwem maili. Warto w związku z tym zadbać o dobre skonfigurowanie filtrów antyspamowych. Oprócz tego trzeba oczywiście pamiętać o stałym aktualizowaniu systemów i zainstalowanych programów. Za to wszystko nie powinni oczywiście odpowiadać poszczególni użytkownicy komputerów, ale administratorzy sieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.