PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Prawa stażystów z urzędu pracy w dobie koronawirusa. Wiceminister wyjaśnia

KOMENTARZE

A.Cz. 2020-04-21 11:01:19

Witam jestem stazystką w Złotej Podkowie imprezy okolicznościowe.. Z Powodu pandemi koronawirusa lokal został zamknięty do odwołania....12maja kończy mi się staż...Czy stażowe pieniążki mi się należą normalnie mimo że jestem nie obecna na stażu?I czy urząd pracy moze przedluzyc mi staż po pandemi?

E. M 2020-04-17 12:31:48

Jestem stażystą bez dzieci u mnie w zakładzie pracy jest 2 stażystów z czego jedna ma dziecko i siedzi z dzieckiem w domu i bierze opiekę nad zdrowym dzieckiem. Ja nie mam dzieci dlatego codziennie idę do zakładu pracy i pracuje. Narażam swoje życie by dostać marne 1000zł stypendium. W tarczy antykryzysowej nie ma nic dotyczącego stażystów. Ja się pytam czy my jesteśmy inni od normalnych pracowników? Nie. Czemu my nie możemy dostać dodatków jak inni pracownicy? To nie jest fair, stażysta to nie pies. Nie będę narażać swojego życia dla paru świstków. Szkoda że stażyści są oszukiwani przez rząd. Nic się Nam nie należy. Robicie wielki błąd że zapominacie o niektórych osobach co płacą podatki a narażają swoje życie.

Aaa 2020-03-31 17:53:49

Może by wkoncu ministerstwo pomyślało o stażystach. Bo pracownicy mogą zdalnie pracować i się wymieniać, a mi każą codziennie przychodzic bo co jestem gorsza od nich. Bo za darmo mnie mają i moga gorzej traktować

Masia 2020-03-30 16:55:42

Staz skończył mi sie 31.03.2020r pod koniec stażu byłam na opiece nad dzieckie z powodu zamkniecia przedszkola. 01.04.2020r mialam dostac umowe o prace z chwilą obecna umowa została przesunieta zwiazku koronowirusem, i zostalam bez umowy oraz stypendium. Czyli bez zadnych środków. Ze statusem bezrobotnego. Dlaczego na ten okres nie otrzymam nic. Chodzby za to gotowosc do podpisania umowy.

Ola 2020-03-30 08:53:35

Dobre pytanie. Dlaczego bezdzietni stażyści są pomijani? Czy my jesteśmy jakimiś psami co mają się narażać? Urzędnicy pracują zdalnie, obecność stażystów nie jest potrzebna, a nie pozwalają nam zostać w domu... Chore.

Ola 2020-03-29 12:10:00

A co jeśli skończyłam staż zostałam zatrudniona na umowę o prace w zakładzie i kończy mi się ten okres 3 miesięcznego zatrudnienia ? Ciężko z poszukiwaniem pracy a rodzine trzeba utrzymać . Co można zrobić ?

Wkur 2020-03-24 12:42:59

Jestem stażysta w urzędzie pracy i za marne 900 zł mam narażać własne zdrowie i siedzieć tu jak jakiś cwel

Anka 2020-03-23 21:34:14

A co jeśli ja nie mogę kontynuować stażu bo odbywa się w sali zabaw dla dzieci. Nie jest to moją winą. A staż jest prowadzony przez inną instytucje z programów unijnych? Czy jest możliwość aby wypłacili mi stypendium?

Monika 2020-03-23 07:46:55

A co jeśli ja nie mogę kontynuować stażu bo odbywa się w szkole. Nie jest to moją winą. A staż jest prowadzony przez inną instytucje z programów unijnych? Czy jest możliwość aby wypłacili mi stypendium?

Wyzszy 2020-03-23 06:42:42

Same urzędasy dają informacje by nie wchodzić do urzędu tylko wszystko telefonicznie załatwiać by nie narażać swojej dupy. A może zróbcie zakupy zdalnie cwaniaki i chodzić do lekarza też zdalnie!!! Przykre, że każdy patrzy na swoją dupe.

Bibi 2020-03-20 10:29:31

A ja mam pytanie co mam zrobić jeśli dopiero zaczełam staż mam córkę która chodziła do przedszkola a teraz nie mam z kim jej zostawić co mam zrobić z stażem jeśli tyle co go dopiero zaczełam a nie będę miała , kom zostawić d,IE ja jeśli kwarantanna zostaną przedłużona o miesiące teraz koszysstam już tak z tego prawa do opieki. Czy dalej będę mogła opiekę jak co kontynuować co wtedy z tym stażem jeśli nie będę wstanie móc wrócić. Powodu opieki nad corka

Karolina 2020-03-19 11:25:16

Od stycznia czekałam na staż i ledwo wiązałam koniec z końcem . Stażyści ktorzy mają dzieci mają usprawiedliwioną nie obecność z powodu Koronawirusa. A co jeśli ja nie mam dzieci? Za to mam rachunki i miłością nie da się żyć? 1033 zł i keszcze jeszcze nie wyplacicie .

Ja 2020-03-18 09:22:23

W dupie mam te stypendium chcem miec prawo wyboru .Pracownik ma możliwość pracy zdalnej albo isc na urlop. A ja co mam łazić i się narażać za 1017 zl

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.