PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Koronawirus a prawo pracy. Co może pracodawca, a co wolno pracownikowi?

KOMENTARZE

Kazia 2020-05-30 09:59:37

Mam pytanie,przez cały kwiecień firma była na postojowym(zamknięta ).Mimo to jako jedyny pracownik z 9 wzywano mnie do prac w środku budynku(sprzątanie).Czy to zgodne z prawem?Czy w czasie postoju może szef zlecić mi jakąś pracę oczywiście nie zdalną bo nie ma takiej możliwości? Co z godzinami które przepracowałam?

Leszek 2020-05-24 22:55:52

Witam. Czy pracodawca w związku z koronawirusem ma prawo pozbawic mnie diety? Jestem pracownikiem oddelegowanym do pracy na terenie Niemiec. Zatrudnia mnie Polska firma.

Jolanta z 2020-05-22 13:23:59

Witam w zakładzie pracy mojego męża został potwierdzony przypadek covid19 pracodawca poinformował męża telefonicznie w pierwszy dzień świąt 15 kwietnia mieli wrócić do pracy mąż z uwagi na choroby współistniejace poinformował iż on do pracy wróci 20 kwietnia nadmienię iż od 9 kwietnia mieli wolne pracodawca wpisał mężowi urlop bezpłatny na który maż nie wyraził zgody więc wpisał nieobecność w pracy nie usprawiedliwioną mąż przychodzi w lutym na emeryturę za tyle lat pracy pierwsze nieobecności w pracy czy to zgodne z prawem pracy

Pytający 2020-05-07 12:55:49

Czy w związku z dojazdem do pracy koleją i nastepnie komunikacją miejską pracodawca moze mnie zmusic do zmiany odzieży w pracy?

MM 2020-05-06 08:41:40

Czy pracodawca ma prawo do dysponowania moim urlopem z koncm 2019roku wbrew mojej woli zapłacił ni za resztę urlopu ktury mi zostal

weronika 2020-04-28 18:15:56

pracuję w instytucji publicznej na umowę o pracę na czas nieokreślony. Ostatnio pracodawca wysłał do wszystkich pracowników informację, żeby nie przyjeżdżać do pracy komunikacją miejską. Osobom, które nie mają samochodów kazał kupić na własny koszt rowery lub hulajnogi elektryczne, nie biorąc pod uwagę trudności z tym związanych (koszty, przeciwwskazania od lekarza czy choćby dużą odległość). Czy pracodawca ma prawo wydawać takie polecenia?

kasia 2020-04-21 12:50:16

Jestem sprzątaczką w szkole. Czy dyrektor może mnie oddelegować, abym pieliła skwery i place zabaw na terenie gminy?

sara2020 2020-04-02 07:37:18

A co ze sklepami które mają kontakt z klientem bardzo bliski,np siedzimy przy jednym biurku robiąc zamówienie i wypisując raty.Siedzimy twarzą w twarz nie wiemy z kim, jesteśmy bardzo narażeni na zarażenie.A pracodawca ma to gdzieś nie ma rękawiczek nie ma maseczek gdzie od wczoraj jest nakaz noszenia rękawiczek w sklepach,nie mówiąc już o szybie oddzielającej klienta od nas .jedyne co możemy to umyć ręce to nas nie ochroni ,a poza tym meble nie są pierwszej potrzeby a klienci przychodzą tam na spacer bo otwarte nawet z dziećmi to jest chore.

Michal 2020-04-01 09:03:00

Co z pieniedzmi za wynagrodzenie jesli umowe mam podpisana w niemczech a jestem w polsce

Angela 2020-03-24 21:02:01

Witam, pracuje w sklepie w spożywczym, mam styczność z dużą ilością osób każdego dnia, szef zabezpieczył nas tylko w płyn do dezynsekcji, rękawiczki kupiliśmy sami, wprowadził tylko to że do sklepu wchodzi jeden klient na raz. Nie mamy żadnej szyby czy pleksy która nas odziela od klienta. Jestem narażona bardzo na zarażenie się czy mogę odmówić pracy i pójść na urlop bezpłatny? Druga sprawa że mam córkę 8letnia szkoły są zamkniete nie mam co z nią robić , osoba która x nią siedziała boi się już co mogę zrobić?

Pracownik 2020-03-22 23:38:55

Czy pracodawca zawieszając pracę na liniach produkcyjnych z powodu pandemii koronawirusa, może pracownikom bez ich zgody wystawić zaległy urlop za 2019r

Jula 2020-03-22 11:07:19

A co z ludzmi, ktorych pracodawca pozbył się z pracy zwalniając w czasie epidemii ??

Róża 2020-03-20 20:20:58

Pracodawca nie zapewnił maseczek ani płynu do dezynfekcji rąk .Sprzątam firmę w której obecnie pracują w biurach.Czy powinnam gdzieś to zgłosić .Boję się bo nie wiem z kim te osoby mają kontakt poza pracą.

Rozzalona 2020-03-17 19:39:10

Proszę mi powiedzieć za co żyć zrobić opłaty jeśli z powodu koronawirusa są zamknięte teatry kina a właściciel od razu dał zwolnienia z pracy z racji tego że nie ma dana instytucja dochodu. Więc najlepiej wszystkich zwolnić z dnia na dzien

xyz 2020-03-16 20:14:11

Mimo zamknięcia kasyn- wszyscy pracownicy są i tak do niej wzywani żeby siedzieć w pustym budynku, co to ma niby dać?

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.