PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Ile naprawdę zarabia górnik? "To statystyka, a ze statystyką jest jak z bikini"

KOMENTARZE

Lisior 2020-03-30 16:54:52

ja zarabiam 70 tysięcy w roku jak przerobie 35 pełnych weekendów w tym jest 14 węgiel i wszystkie inne dodatki. jak nie robiłem weekendów to zarabiałem 40tysiece na rok wiec jak ktoś uważa że to są kokosy zapraszam na dól. "mechanik75 Powiem ci tak parę lat temu przeniosłem się z firmy pod grube przyjmowało się zemną z 30 młodzików do dnia dzisiejszego ostało się może z 6, większość tych co się teraz przyjmuje przerobi 2 miechy i rezygnuje bo to taka lekka robota. a ci co myślą ze jak gruby pozamykają i będą kupować tani węgiel z Matuszki Rosji to się mogą nieźle przejechać bo nie po to nasi kochani sąsiedzi z rosji i ue walczą o ich zamkniecie by później na tym nie zarobić.i prosil bym przed napisaniem że polskie gruby są nierentowne trochę poczytać na ten temat bo w żadnym innym kraju nie winduje się tak cen węgla i jego wydobycia jak w naszym

Gość 2020-03-21 18:34:17

W dalszym ciągu nie wiem ile rzeczywiście zarabia typowy Górnik, jak wcześnie może być emerytem i z jaką odprawą odchodzi oraz jak wysoką emeryturę pobiera.

Gość 2020-03-05 19:30:37

Czy w górnictwie czy w przemyśle POLAK zawsze oszuka drugiego POLAKA , Teraz gdyby ktoś ujawnił zarobki to by było tąpnięcie , Paski z wysokością wypłaty w kopercie ze specjalnego papieru ,

Górnik 2020-03-04 16:46:28

Trzeba było się uczyć to może też by was przyjęli do kopalni.A jak jesteście nieudaczni to zasuwać za 2 tysie placki

stary 2020-03-03 08:40:30

Górnicy to kolejna kasta żyjący jak za komuny w czasach późnego gierka. Mam nadzieję że dożyję czasów kiedy nie pomogą wam płonące opony i wybuchy petard, skończą się przywileje komuny z którą tak walczyliście 😂, zmierzycie się z prawdziwym życiem bez ochronki.

Boro 2020-03-03 07:16:58

aroganccy górnicy zapraszją na dół, a my zapraszamy na górę, na rusztowania do ociepleń budynków, zobaczymy jak będziecie kozaczyć na kilkunastu metrach nad ziemią, i w upale i w zimnie albo podczas deszczu na kilkunastu metrach nad gruntem po 10 godzin dziennie.

Wesola 2020-03-01 21:43:11

Pięknie PiS skłóca Polaków. Brawo!!

Marcel 2020-03-01 14:03:02

Wszystkich wypowiadających się tutaj jeden dzień na dolną wnekke lub do rabunku

zenek 2020-02-28 22:00:10

Ch je na dół. Jo wos przemłuca i sie dowiycie co to je dół. Nie do przewozu itp ale do ściany i do przodka. Wtedy bydziecie widzieć za co jest kasa. Na 100% większość bydzie pitać w podskokach stamtąd. ps prąd biere się z elektrowni, a nie z gniozdka. A póki co to polsko gospodara jest postawiono na wynglu.

Gosc 2020-02-28 08:28:15

Niech zmienią pracę jak im nie odpowiada, tak jak każdy dorosły człowiek . Skończyły się czasy przymusowej pracy , węgla też aż tyle nam nie potrzeba. Zawsze można kupić od Rosji w razie potrzeby . ;)

Mechanik75 2020-02-27 00:44:20

"Czy ktos powiedział , że Barbórka i 14 ta pensja , to odciągany co miesiąc procent (promil) od zarobku danego górnika. To nie są dodatkowe pieniążki , a jedynie odkładane przez zakład pracy środki wypłacane w takiej formie." Czy w umowie jest zapis, że kwota wynagrodzenia brutto to xxxxx pln, ale część z tej kwoty jest odkładana na "13", a część na "14"? Jaki procent górników się zwalnia ze swojej ciężkiej pracy, by pójść do lepszej pracy?

Hanysek 2020-02-26 05:08:41

Witam a mnie to wszystko ryra mam 46 lat od roku uszczuplam ZUS na 5200 (ratownik gorniczy) i wiecie co? Poprostu mi się to należy jak to się należało beci broszkowej. Szczęść Boże.

NiePiSmienny 2020-02-25 21:15:21

Najsmutniejsze jest to...że wszyscy mają rację: 1) Podajcie medianę a nie średnią, wtedy okaże się kto ciągnie kasę a kto pracuje (dla nie-matematyków mediana to ułożyć pracownków od nalepszego do najgorszego zarobku i podać ile zarabia ten w środku). I okaże się że kasę zjadają "znajomi i przyjaciele Królika" i szmaty związkowe a nie "prawdziwi" górnicy. 2) Nie widzę innego sposobu na uzdrowienie sytuacji niż prywatyzację kopalni. Państwowość śłuży tylko politykom i związkowcom. Na pohybel jednym i drugim! 3) W takiej sytuacji, z prywatnym właścicielem okaże się, że: a) można będzie sprzedawać węgiel taniej niż ten z rosji b) prawdziwi górnicy zarobią godziwe pieniądze. 4) Emerytury: muszą być proporcjonalne do wypracowanych składek. Oczywiście zgadzam się na solidarność społeczną dla osób *które w obiektywny sposób doznały uszczerbku na zdrowiu wskutek pracy na dole*. Ten, kto pracuje w górnictwie, a jest zdrowy jak Kuń nie może dostawać emerytury na któtą zrzucamy się wszyscy (dotyczy rówież mundurowych). Kto na to pójdzie? Ci przodkowi pewnie tak - Wy zyskacie... A cała reszta? Peniiis wam w odbyyt!!!!

Fakir 2020-02-25 18:42:54

Zastanawiające, 80 tyś. Zatrudnionych w sektorze ale faktycznie pracujących pod ziemią 15 tyś . Czyli 1 górnik pracuje na 4 innych . Jeśli są to faktyczne dane to mamy do czynienia z absurdem. Gdzie oni mają oczy.

-- 2020-02-25 14:21:03

Czy ktos powiedział , że Barbórka i 14 ta pensja , to odciągany co miesiąc procent (promil) od zarobku danego górnika. To nie są dodatkowe pieniążki , a jedynie odkładane przez zakład pracy środki wypłacane w takiej formie.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.