PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Tacy pracownicy zawsze będą w cenie. Cechy, które ceni każdy pracodawca

KOMENTARZE

Cary Bradshow 2019-09-15 07:35:43

Elastyczny czas pracy- sprawił,ze punktualnie jedynie docieram do celu z wykonam.Tyle o punktualności w owych czasach. Nie pozdrawiam redaktory-jakaś zacofana,albo zacofaniec

Elastyczność 2019-09-08 15:37:40

Istnieje coś takiego jak elastyczny czas pracy. Pracuję 40 godzin tygodniowo, ale rozpoczynam pracę w zależności od moich potrzeb (snu, dziecka itp.) Czasem o 6 rano, czasem o 7 lub 8. Kończę po 8 godzinach. Czasem zostaję dłużej, by coś nadrobić, by w innym dniu wyjść z pracy wcześniej. A więc punktualność w takim rozumieniu tego słowa przez rekruterkę ma się nijak do jakości mojej pracy i mojej punktualności w wykonywaniu oczekujących na mnie zadań (zajmuję się wprowadzeniem danych). Więc wspomniana pani, trochę oderwana jest od obecnych tendencji do pracy elastycznej. Nie jest to możliwe w każdym zawodzie, jednak coraz więcej pracowników pracuje w ten sposób i warto, by osoba zajmująca się rekrutowaniem pracowników była świadoma innego znaczenia słowa "punktualność" zwłaszcza w odniesieniu do elastycznych godzin pracy.

Robot 2019-09-04 13:35:56

Dobry pracownik to taki, który dobrze pracuje za najniższą krajową, jest lojalny, a przede wszystkim siedzi cicho i nie upomina się o podwyżkę!

Dobry pracownik 2019-09-04 12:30:07

Niestety, pracodawcy nie doceniają dobrych pracowników. Możesz dobrze pracować, a i tak nie dostaniesz podwyżki. Pracuję dla pieniędzy, nie dla idei. Poklepanie po plecach mnie drażni!

Ekonom 2019-08-31 13:32:11

Najważniejsze to lizus i donosiciel.Uczciweo pracownika to się goni,okrada,jak zachoruje to zwalnia pracodawca bo robi koszty

Leniwy robol 2019-08-30 20:07:56

Cały artykuł można streścić do trzech słów : donosicielstwo, lizusowstwo i układy.

Aga 2019-08-30 16:58:21

Większość komentujących narzeka na brak poczucia stabilności. Wyrzuceni po wielu latach pracy na śmietnik albo zatrudnieni na niższej stawce niż młody, jeszcze niewyeksploatowany model. Wydaje się że frazesy o byciu obowiązkowym i punktualnym są nie na miejscu na rynku pracy, który traktuje pracownika jak jednorazówkę albo cytrynę do wyciśnięcia. No i faktycznie wypadałoby lepiej dobierać ekspertów bo akurat agencja pracy tymczasowej ... No nie. Niech najpierw sami zaczną być wzorem zatrudnienia, bo wymagać od innych jest łatwo

Izaizunia 2019-08-30 15:24:52

No z całym szacunkiem, ale jeżeli pani właścicielka agencji pracy tymczasowej zarzuca nas mądrościami o idealnych pracownikach, to chyba coś jest nie tak. Jak pani nabierze doświadczenia w dawaniu ludziom pracy na pełen etat i na czas nieokreślony i jeśli sama zacznie zapewniać warunki pracy i za nie odpowiadać, to wtedy będzie mogła stawiać warunki i snuć marzenia o idealnych pracownikach.

Były pracownik 2019-08-30 10:10:52

Dobrze mówią moi przedmówcy, dwa dni temu dostałam wypowiedzenie, dlatego, że upomniałam się o odbiór godzin za wypracowane nadgodziny, a że mam status os. niepelnosprawnej to pracuję krócej godz., więc w miesiącu nabiera się tych nadgodzin za, które nie płacą tylko kierownik ma nadgodziny. Oczywiste jest, że i pracy się nazbiera przy wręczeniu powiedzieli mi, że nie jestem wydajna bo jest dużo zaległych papierów i nie opłaca im się osoba niepełnosprawna. Tak traktują pracowników, dużo i za darmo pracować.

Pracownik 2019-08-30 01:39:55

Świetny artykuł,tylko niestety pracodawcy nie szanują pracowników, płace dno w super koncernach i totalny wyzysk, słodzą opowiadają brednie a pracuj charytatywnie,a w kraju drożyzna.

R. 2019-08-29 22:50:53

Jak to mówią, oni udają że płacą my udajemy że pracujemy

Yolanda 2019-08-29 20:16:03

Spełniam wszystkie warunki i co? Pisać można dużo. A pracodawcy patrzą tylko na to, żeby mieć taniego pracownika. Najlepiej pracować po 12 godzin, a płacić za 8. A to wszystko, dla dobra firmy 😁😁 Dobrego, uczciwego, punktualnego pracownika, nie docenia się.

Znajoma 2019-08-29 19:50:46

Też pracuje na pół etatu niby jedna pra ca a obowiązków przybywa codziennie chętnie zmienię pracę bo to wyzysk a nie szanowanie pracownika

Mariusz 2019-08-29 18:49:58

Zdolny glupi i nie zadaja y pytan szczegolnie o podwyzke lub urlop i pracujacy po 12 -14 godzin mimo ze na pasku jest 8 godzin

Nusia 2019-08-29 16:28:09

Wcale nie prawda żadnego poszanowania pracownika mam wszystkie te cechy a pracodawca ceni młodych bo tańsi 6 lat stażu i zastanawiam się o zmianie pracy. Jak by był taki pracodawca to z miłą chęcią zwolnię się i pójdę do niego tylko dajcie namiary he he

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.