REKLAMA

Komentowany tekst

Praca opiekunek dla osób starszych. SAZ obala mity o wyjazdach za granicę

KOMENTARZE

Zofia 2019-08-17 10:57:22

Pracuje kilka lat zgadzam się z Anika często Niemcy myła prace opiekunki ze sprzątaniem domu,to jest wręcz nagminne.A co do firm to jest katastrofa nie sprawdzają miejsc pracy pomimo koordynatora/niemieckiego/ jest wiele ofert nie zgodnych z rzeczywistością jaka zastaje opiekunka na miejscu.Stawki na jedzenie to już paranoja niekiedy rodzina daje na życie dla 2-ch osób 50-70 euro wiedząc ze nie da się tak żyć a firmy wyrażają na to zgodę to jest katastrofa

Anika 2019-08-16 16:32:19

Miałam super stelle, ale córeczka oddała mamusie do heimu, bo znalazł sie kupiec na dom mamusi :( Firma wysłała mnie do kolejnego miejsca, gdzie nie było jeszcze opiekunki. A tu babcia od razu przygotowała mi okna do mycia. Bo przecież ma sprzataczkę :( Powiedziałam Stop, ja nie myję okien. Nie jestem Putzfrau. Rodzina wiedziała, ale mamusi nie wszystko powiedzieli. Koordynator był, ale nikt "nie wiedział " o dniu wolnym dla opiekunki. Koordynator mówił tylko o przerwie w ciagu dnia. Tak więc to na mojej głowie było egzekwowanie kolejnych praw. O pieniądze na zakupy musiałam sie dopominać, bo synus mówił, że ma mamusia, a mamusia, ze wszystko mam rozliczać z synusiem. Poza tym za dużo kupuję ( ale babcia chętnie zjada to co kupiłam), za dużo wydaję ( ostatnio ok 40-50 euro/tyg) Bo babcia wydawała 20. Jakos nie dociera do niej, ze teraz jedzą 2 osoby, a nie jedna. Wiem, ze nie wróce w to miejsce. Firmie napisałam o wszystkim. Równiez to, ze musi tu przyjechać opiekunka ze sporym stażem, bo nowa sobie nie poradzi. BABKA JA ZNISZCZY PSYCHICZNIE :(

Michal 2019-08-16 13:28:56

Mam wrażenie, że osoba piszaca ten artykuł,wypowiedź nie ma pojęcia o formie pracy Opiekunek/Opiekunów osób starszych. Skrupulatnie opisywanie owych 40 godzin pracy tygodniowo nijak się ma do rzeczywistości. Żadna agencja czy pośrednik (notabene biorąca za pośrednictwo drugie tyle co zarabia osoba skierowane do pracy), nie wychyli się w kierunku rodziny osoby starszej, czyli Zleceniodawcy by negocjować owe 40 godzin bądź negocjować płatność za nadgodziny (już samo określenie nadgodzin w tej formie pracy zakrawa na pusty śmiech). Opiekun wstaje rano, średnio 7 i kładzie się spać ok 22-24...w zależności od podopiecznego. Cały dzień jest do dyspozycji, bo najczęściej mieszka razem, i nie ma żadnej możliwości zamknąć pokoju po 8 godz i nie reagować na dźwięki i zachowania osoby która się opiekuje. Kolejna sprawa, w ciągu dnia też nie ma możliwości np wyjścia na dwie godziny by się zresetować. Jest dyspozycyjny kilkanaście godzin na dobę (, czyli tyle pracuje plus w nocy o ile ma osoby które potrzebują nocnych zabiegów lub się budzą, chodzą do toalety, boją się itp itd. Zatem darujmy sobie tutaj formy zatrudnienia, wyliczenie godzin "realnej" pracy, 😀, nadgodzin itp itd. Gdyby płacą dla. Opiekunki /-a, była kwota którą płaci rodzina, wtedy byłoby to w miarę przybliżone do słusznej należności. Rozmowy o koordynatorach,pomocy, wsparciu to mrożonki.jestes w pracy i masz sobie dać radę, tak by nie było.skarg. Lub problemów z agencją, firma posredniczaca. Proponuję wyjść z tego poziomu rozmowy, dyskusji i zacząć być realista a nie opowiadać bajki.

Obserwator 2019-08-16 12:00:11

Odp do Frelburg: Niech Niemcy co tak mało zarabiają wezmą się sami za opiekę.Wstyd to przynoszą polskie firmy które pozostawiają opiekunki pod wyzyskiem niemieckich rodzin bez opieki koordynatorów czasami ich nie posiadają na terenie Niemiec. Nie działają w interesie opiekunek bo obawiają się ,że rodzina wypowie umowę wiec jest przyzwolenie firm na wszystko tzn.dodatkowe prace, małe stawki żywieniowe ubliżanie itp. Nikt tak jak firmy nie obawiają się konkurencji Bułgarek , Ukrainek itp i to jest właśnie ten problem ,że dla firm polska opiekunka "powinna znieść wszystko" jednak wiele z nich ucieka mimo wszystko tzn: kar , zawiłych umów itp.

Freiburg 2019-08-15 22:44:04

prawda jest taka, ze polskie opiekunki potrafia sie tylko awanturowac i narzekac na wszystko. moi sasiedzi mieli w Niemczech Polki i bylo mi za nie wstyd. zarabiaja wiecej niz niektorzy Niemcy a mimo to ciagle im zle. Teraz wzieli Bulgarki i sa o wiele bardziej zadowoleni. Niedlugo nikt nie bedzie chcial Polek za to jak im sie w glowach poprzewracalo.

Taka prawda 2019-08-13 15:45:13

Zawsze pracujesz wiecej niż w umowie i nikt więcej nie wyplaci .Nigdy się nie dowiesz o wszystkich chorobach podopiecznego.Jak sa nadgodziny a są to firma powie że to Ty jesteś be,,

Beata 2019-08-13 13:38:40

Nie przesadzajmy, na mojej sztelli wcale źle nie jest, podopieczny do dogadania, chodzący. Kontakt z koordynatorkami promedica mam stale, jak coś się dzieje albo mam pytania to dzwonię. Kurs organizują, wypłata nie wychodzi najgorsza, więc nie jest źle.

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.