PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Niskie bezrobocie? Nie dajcie się zwieść. Mamy poważny problem

KOMENTARZE

@@@@ 2019-08-28 22:09:03

Pracodawcy narzekają na brak rąk do pracy ale jak juz je zatrudnia to najlepiej za glodowa pensje. Powszechny jest brak szacunku i nie liczenie się z pracownikiem. Wiec niech nie narzekają dziady: Januszem i Grażyny i biznesu.

Andrzej 2019-08-27 12:06:50

Płaca fikcja niedługo TAK będzie jak jest Zmowa płacowa przyjmuje się 5po t ygodniu zostaje 1...1za późno budzą obudzili się przedsiebiorcy

inż. chemik 2019-08-22 01:30:36

na zło złem odpowiadaj, na cło cłem, na komumizm perschingiem ! chyba że chcesz miec chiny wszędzie oprócz ameryki Donald Trump

anna 2019-08-19 13:09:14

Dlaczego skrzętnie pomija się w takich artykułach, rozważaniach itp. kwestię osób 50+?? Ptyś i Rena, wypowiadający się w komentarzach, mają rację w kwestii osób dojrzałych. Pracodawcy albo nie chcą zatrudnić takich osób, albo - jak już porozmawiają - zaczynają wydziwiać. Słyszałam rożne rzeczy: "pani to by się nudziła w tej pracy" (jasne, rozmówca jest wróżką i wszystko wie...); "wybraliśmy osobę ze stażem w obszarze x" (mimo że nie był to kluczowy wymóg, a osoba ta nie spełniała pozostałych...); "możemy zatrudnić tylko na zlecenie" (mimo że oficjalnie mowa była o pół etatu...)... Nie mówiąc o wymyślaniu dziwacznych kryetriów - jako tematy zastępcze, aby post factum uwiaygodnić pewne procesy... Patrzą na dojrzałych ludzi jak na kosmonautów. Nie rozumieją, że wśród takich osób są te, które muszą i chcą pracować. Jak już zatrudnią, to na b. słabych warunkach, wykorzystując ich trudną sytuację. A najgorsze, nie rozumieją że jak ktoś ma pewne kompetencje, to potrafi z nich korzystać - niezaleznie, czy pracuje rano, cczy po południu; czy siedzi na krześle zielonym czy fioletowym... Nie traci nagle umiejętności, prawdda? Czego się obawiacie, pracodawcy, rekruterzy i inni? Czego, kogo?? Nie otraficie rozmawiać z innymi, jak tylko z osobami ze swojej grupy wiekowej?? Uważacie, że każdy dojrzały o niczego się nie nadaje?? A szanowne gremia decyzyjne zrobiły coś praktyczneggo, rozsądnego, , aby udrożnić zatrudnianie 50+?

inż. chemik 2019-08-11 17:26:56

Do Polaka: Hehe... Rzeczywistość... Jeszcze piszą o dotacjach, tylko nie wiadomo dla kogo. Ponoć 26 mld zł ze środków unijnych będzie na wspieranie nauki i innowacji. Ponoć na przenoszenie osiągnięć nauki do gospodarki w Polsce (co ?...) Od kilku tygodni szukam konkretów: na co te pieniądze pójdą i kto je dostanie. Bo wszędzie tylko jakieś ogólniki... Oświadczam, że nie jestem z PO ani z .Nemo, nie jestem absolwentem Instytutu Stosunków Międzynarodowych, nie studiowałem nauk politycznych, nie jestem wielbłądem itd. Jestem tylko bezrobotnym od 10 lat magistrem inż. chemikiem który wiele widział, wiele czytał, wiele wie i dalszego ciągu się domyśla. Kiedyś miałem w głowie setki patentów, metod i mechanizmów reakcji. Może tylko 6 dni w tygodniu nie mogę pracować, bo już lata nie te. Dorabiając jako monter patrzę na pogrom polskiej chemii jaki ma miejsce od 1991 roku. Polemika tutaj albo na kriso322k (at) gmailcom, może ktoś mi napisze odpowiedź na moje pytania. A jakiś rok temu puszczono w obieg coś takiego: rok polskiej chemii rok chemii strategia odrodzenia polskiej chemii czerwiec 2018. Tego też jakoś nie widzę. Jak było 30 miliardów złotych deficytu rocznie polskiej chemii od 2000 roku tak jest. I śmieszne wypłaty dla magistrów chemii, którzy doznali zaszczytu pracy za 1500 - 2000 zł na rękę. Przez 20 lat nic się nie zmieniło w tej dziedzinie. Rokrocznie 30 miliardów NA MINUSIE. Chciałbym zarobić coś z tego. Ale komuś się opłaca 20 lat utrzymywać taki stan, jaki jest. Do tego jakieś 10 000 chemików nie pracujących w ogóle i 10 000 nie pracujących w zawodzie... Stąd pewnie kierunki zamawiane pani Kudryckiej, w tym chemia... Mnie nawet nie chodzi już o wysokość wypłaty, tylko o SENSOWNOŚĆ projektu w którym bym pracował, a nie kolejne zwijanie 'byznesu' po roku.

Roland 2019-08-09 15:32:10

Piotr ,twoje argumenty sa niedorzeczne.Jakie 2,5 tys za kilka godzin pracy?Gdzie tak sie zarabia?Jak żyć za takie pieniądze?Narzekacie .że nie macie niewolników za miskę ryżu ,a rozwiązanie problemu jest śmiesznie proste -wystarczy głębiej sięgnąć do kieszeni.POWTARZAM - ZACZNIJCIE GODNIE PŁACIĆ ,TO PROBLEMY ZNIKNĄ.

mj 2019-08-09 07:56:21

W czasach, jeszcze na progu przekształceń gospodarczych nasze "orły" od ekonomii ustaliły, że płace w Polsce muszą być bardzo niskie w porównaniu do zachodu. To trwa do tej pory i jest główną przyczyną, że wielu nie stara się podejmować pracy i w niej wytrwać, bo po co.

Gosc 2019-08-09 05:35:00

Ja się nie dziwię , że ludzie uciekają za granice bo tu sa sami oszuści w tym kraju! Mieli znieść śmieciowe umowy ale po co jak każdy w rządzie maja firmy i wolą nie płacić składek a ludzie na tym cierpią ! I później dziwne ze ludzie nie mają emerytur!.A O śmieszniej wypłacie nie wspomnę bo zrozumie zostawać 2250zł na rękę A nie 1640 kozwa co to za wypłatą niech Morawiecki,Duda i cała elitarne grupa zlodzieji PiS za to żyje jak ceny rosną jak szalone!A za te marne 1640 zł jak za to żyć !A pracy nie ma a jak jest to ludzie w urzędach pracy podsylaja swoim znajomym dobre oferty pracy !

Aga 2019-08-09 01:31:52

Mojemu mężowi pani z urzędu pracy kazała się wyrejestrować i przejść na moje ubezpieczenie. Tak też zmniejsza się bezrobocie

Piotr 2019-08-08 22:52:02

Roland podaję Ci dowód że to prze 500+ U mnie w zakładzie ceramicznym małym pracowało 21 osób w tym 14 kobiet które malował jak dostały 500+ to 3 się zwolnił i niby powód że nie mają z kim dzieci zostawić, do tej pory nie było problemu z tym. A jak zaproponowalem żeby przychodziły tylko w tym czasie jak dzieci będą w szkole to dorobia 1,5 - 2 tys za parę godzin a miały3 lata temu miedź 2 a 2,5 tys to powiedziały że ma 2 tys i jej wystarczy przynajmniej nie musi wstawać i co to nie przez 500+ teraz policz procent na 14 trzem się nie chce pracować bo za darmo dostają

Roland 2019-08-08 21:59:12

Skąd takie autorytarne stwierdzenie ,że 500 plus jest przyczyną mniejszej aktywności zawodowej???!!!.Skąd takie informacje ?!!Macie jakieś dowody?? Zacznijcie płacić,a od razu się aktywność zawodowa poprawi..

Polak 2019-08-08 21:54:39

Ja mógłbym pracować ale nie pracuję i nie zamierzam ponieważ pensje jakie oferują polscy pracodawcy są śmieszne!!! Posługuję się biegle dwoma językami obcymi (francuski, angielski), niemiecki i rosyjski znam w stopniu średnim, mam doktorat z mechaniki, mam doświadczenie w badaniu i testowaniu mechanicznym elementów maszyn i urządzeń oraz całych gotowych produktów (przeróżnych), potrafię projektować i tworzyć stanowiska badawcze oraz metodyki badań, potrafię wyciągać wnioski z badań oraz je analizować jakościowo i ilościowo, potrafię kierować grupą pracowników fizycznych jak i inżynierów, umiem przekazywać wiedzę podwładnym oraz współpracownikom z zespołu (szkolenia), potrafię pracować w środowisku międzynarodowym ponieważ 6lat pracowałem na zachodzie Europy (ludzie z całego świata!), potrafię kierować projektami zgodnie z metodykami zarządzania (prince II i inne), jestem singlem, dyspozycyjnym i mogącym pracować 6 dni w tygodniu (w nadgodzinach), mogę mieszkać w każdym rejonie Polski lub przemieszczać się wg potrzeby ale kiedy słyszę propozycję pensji od potencjalnego "pracodafcy" to parskam śmiechem i wychodzę z rozmowy kwalifikacyjnej!!! I co na to "szpece" od HR?!!!!

Polak 2019-08-08 21:52:20

Ja mógłbym pracować ale nie pracuję i nie zamierzam ponieważ pensje jakie oferują polscy pracodawcy są śmieszne!!! Posługuję się biegle dwoma językami obcymi (francuski, angielski), niemiecki i rosyjski znam w stopniu średnim, mam doktorat z mechaniki, mam doświadczenie w projektowaniu, badaniu i testowaniu mechanicznym elementów maszyn i urządzeń oraz całych produktów (przeróżnych), potrafię projektować i tworzyć stanowiska badawcze oraz metodyki badań, potrafię wyciągać wnioski z badań oraz je analizować jakościowo i ilościowo, potrafię kierować grupą pracowników fizycznych jak i inżynierów, umiem przekazywać wiedzę podwładnym oraz współpracownikom z zespołu (szkolenia), potrafię pracować w środowisku międzynarodowym ponieważ 6lat pracowałem na zachodzie Europy (ludzie z całego świata!), potrafię kierować projektami zgodnie z metodykami zarządzania (prince II i inne), jestem singlem, dyspozycyjnym i mogącym pracować 6 dni w tygodniu (w nadgodzinach), mogę mieszkać w każdym rejonie Polski lub przemieszczać się wg potrzeby ale kiedy słyszę propozycję pensji od potencjalnego "pracodafcy" to parskam śmiechem i wychodzę z rozmowy kwalifikacyjnej!!! I co na to "szpece" od HR?!!!!

Semka 2019-08-08 19:56:41

6 procent bezrobotnych a brakuje rąk do pracy. To dopiero jest polska rzeczywistość.

Bond007 2019-08-08 16:27:40

Pracodawcy zapraszam na giełdę samochodową w niedziele do Łodzi tam jest mnóstwo bezrobotnych panów w siłę wieku

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.