PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Pracownik fizyczny cenny jak informatyk. Problem jest naprawdę poważny

KOMENTARZE

Arek 2019-08-08 10:40:31

Pracowałem wiele lat w Niemczech i Holandii. Zarówno niemieccy jak i holenderscy pracodawcy nigdy mnie nie oszukali zawsze otrzymałem zarobione pieniądze. W Polsce trzech prywatnych pracodawców mnie oszukało nie wypłacając wynagrodzenia. Jeden nie zapłacił mi tygodniówki, drugi za cały miesiąc pracy, trzeci płacił jak chciał. Powiedziałem sobie jeśli w Polsce mam pracować to wole iść do AMAZONA do pracy lub Hipermarketu niż do jakiegoś Prywaciarza -biznzmena z bożej łaski... "Rozbijają się" drogimi" samochodami w leasingu lub wynajmie długoterminowym, ale w dniu wypłaty dostają demencji ,że należy ludziom wynagrodzenie wypłacić, albo płacą w ratach. Do sądu nie ma co chodzić bo Biznzsmenów stać na adwokatów a Temaida ślepa jest. Ostatni przykład z POLSAT INTERWENCJA. Spółka nie płaciła pracownikom przez pól roku pensji, ale prezes jako osoba prywatna pożyczał im w tym czasie na życie. Spólka oglosiła upadłość , a prezes złożył pozew do sądu przeciwko pracownikom o zwrot pożyczonych pieniędzy. W wyniku upadłości pracownicy nie otrzymali wypłat, świadectw pracy i innych odpraw, za to maja komornika na swoich hipotekach mieszkań za nie zwrocona pożyczke. Taka paranoja i hipokryzja to tylko w Polsce

Artur 2019-08-08 10:23:38

A z jakiego samochodu pani i małżonek korzystacie? Klasy Premium czy Budżetowego? W ciężkich czasach jeśli nie można zwiększyć dochodów to wypadałoby redukować koszty. Pracodawcy-biznesmeni "sensu stricto" może oszczędzanie powinni zacząć od siebie...

Grażyna 2019-08-07 06:44:30

Bardzo chętnie dam podwyżkę pracownikom. Ale nie mam z czego. Moja firma jest podwykonawca na budowie. Moja konkurencja czasem daje takie ceny, że zastanawiam się gdzie kupuje materiał. I takie mam wrażenie, że po to aby wyjść na swoje faktycznie daje zupełnie inny materiał niż jest wpisane w specyfikacji. Bo cena czyni cuda.

Krzysztof 2019-08-03 12:27:32

Dobrze że za pół roku idę na emeryturę. Domorośli pracodawcy powinni pójść na kurs szacunku i poszanowania ludzi którymi zarządzają.

Bartek 2019-07-31 12:03:20

Portal pracy OGIDO z wyszukiwarką ofert pracy dla każdego, kto szuka zatrudnienia oraz dla firm, które poszukują pracowników. Sprawdź na jaką pracę i pracowników możesz liczyć w Polsce lub za granicą. Wyszukuj oferty pracy na wiele sposobów! To nowoczesna platforma dla firm pośredniczących w zatrudnieniu pracowników.

Andre 2019-07-31 09:07:06

Zero szacunku dla roboli. Tak jest w dużych korporacjach.

Andi 2019-07-22 12:11:23

@Andrzej 2019-07-16 16:49:17 i właśnie dzięki takim Andrzejom biznesu mamy co mamy. Niby potrzebują pracowników ale z drugiej strony pracownicy są traktowani jako koszt i straaaszne obciążenie. Andrzeje biznesu nie wypłacają w rozliczeniu tak jak trzeba, dają umowe zlecenie na minimum, resztę pod stołem. A ryć trzeba po 10 i więcej godzin w pełnym słońcu i w deszczu i na mrozie. Nadgodzin nie wypłacają, a raczekj płacą jak za normlane. Za soboty i niedziele nie ma dodatków, problem z urlopami. Składki i ubezpieczenie też nie trafiają tam gdzie powinny. Brak poszanowania pracownika. Obecna sytuacja jest właśnie w dużej mierze zawiniona przez tych Andrzejów biznesu.

holender 2019-07-17 14:39:16

oczywisice ze pracownik fizyczny jest dobrze platny dlatego ciagle szukaja pacownikow w Holandii, wystraczy sprawdzc oferty w pracy w jakiejsc agencji pracy np. OTTO

Specjalista 2019-07-16 19:37:46

Do Fachowiec - bez pracowników z Ukrainy nic w Polsce by nie działało, a ceny byłyby jeszcze wyższe.

Podatnik 2019-07-16 18:48:57

Ceny rosną bo koszty rosną. Siła nabywcza pieniądza maleje zamiast rosnąć.

Madzia 2019-07-16 18:13:08

Jest wypłata to i jest pracownik. Najniższa krajowa idzie wciąż do góry ale żaden polityk nie patrzy jak poszły ceny do góry w sklepach. Niby mamy więcej kasy a i tak ledwo starcza do pierwszego. Za granicą tych problemów nie ma

Andrzej 2019-07-16 16:49:17

Jeżeli komuś bardziej się podoba za granicą niech jedzie przecież granice są otwarte. Jak się człowirk przyjmuje do firmy w Polsce to niech świadczy pracę dobrej jakości za pieniądze na jakie się umówił. Często jest tak, że prace wykonać się zobowiąże za określone wynagrodzenie na określonych zasadach , a potem lamentuje jaki to ten pracodawca niedobry, że mu tak słabo płaci i on robotę olewa, bo za to się nie będzie starał. Skoro się zgodziłeś to nie lamentuj.

Osilek 2019-07-16 13:21:45

Najpierw niech zlikwidują wypłacanie nadgodzin pod stołem.

kiero 2019-07-16 13:09:43

Od kilku lat pracuję w Niemczech mam godziwą pensję za którą jestem w stanie przeżyć, kupić co mi się podoba i odłożyć, wczasy 2 razy w roku. Pracodawca jest uprzejmy, bo wie że brakuje kierowców, nikt mi za przelał nie potrąca, co 2 tyg tankuje prywatne auto pod korek. U nas musi się zmienić mentalność tych co się dorobili na komunie.

Ula 2019-07-16 12:47:25

Mój 18-letni wnuk na magazynie w Niemczech dostał 8 tysięcy na miesiąc tu by mu dali 1 500 za pracę fizyczną więc o czym my mówimy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.