PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

11 milionów Polaków przed ważną decyzją. Przygotować muszą się pracodawcy

KOMENTARZE

Czytelnik 2019-07-05 00:31:16

do Pablo. No to będziesz biedował na starość. Nie ma innego wyjścia ! Chyba, że samemu będziesz mocno oszczędzał i inwestował na giełdzie - ale statystyki są takie że większość indywidualnych inwestorów na giełdzie traci a nie zarabia...

Pablo 2019-07-04 18:26:04

Już zostałem raz oszukany (OFE) kolejny raz się nie nabiorę.

Czytelnik 2019-07-03 03:30:26

do wszystkich... OFE miały mieć taki sam skutek na nasze emerytury jak teraz PPK, ale mieliśmy partię PO która nas okradła z naszych oszczędności! Dlatego ja już nigdy na nią nie zagłosuje, nie dlatego że jestem zwolennikiem PISu. Uważam jednak, że partia polityczna która sięga po oszczędności swoich obywateli aby dalej "łatwiej" rządzić - powinna zniknąć z politycznej rzeczywistości - aby dać jasne przesłanie politykom - że społeczeństwo tego nie akceptuje... Dodatkowo reforma OFE którą przeprowadziła PO, spowodowała że dzięki tzw. suwakowi - na 10 lat przed przejściem na emeryturę środki z OFE były przekazywane do ZUS. Czyli defakto PO zlikwidowała wszystkie pozytywne skutki jakie niosła za sobą reforma wprowadzająca OFE w 1999 roku... Teraz w przypadku PPK ponowienie takiej kradzieży w przyszłości nie będzie już możliwe, bo są jasne zapisy w ustawie że te pieniądze są twoje i są dziedziczone przez twoją rodzinę !!! Ja jestem ekonomistą z wykształcenia więc jest mi łatwiej to wszystko zrozumieć... A co do BANKÓW, to nigdzie na świecie banki nie służą do tego aby pomnażać pieniądze lokowane na lokatach. Do tego służą inwestycje w obligacje i akcje. Rachunek bankowy to aktualnie taki rachunek płatniczy służący do tego abyś nie nosił z sobą gotówki, a za pomocą rachunku i karty łatwo dokonywał płatności za kupione towary w codziennym życiu...

spruszka 2019-07-02 23:17:09

ale OFE działały na zupełnie innych zasadach. wiem bo sama jako młody człowiek musiałam do nich przystąpić i nie mogłam się wypisać. A teraz jak coś komuś nie będzie pasowało to po prostu się wypisze z PPK.Po drugie w PPK sami odkładamy kase a tam mieliśmy podział składki ZUS.To tez wszystko inaczej potem wygladało..

Fx 2019-07-02 14:55:10

Już raz były fundusze emerytalne-wielkie emerytury, dziedziczenie emerytur i co? Zabrali wszystko i tak będzie tym razem. Najlepsza jest pończocha, bo odsetki pożera bank na wszelkie prowizję i opłaty a tu trzeba tylko uważać na mole 😜

Benjamin 2019-07-02 12:16:33

Nic odkrywczego nie napisałeś. Niech ktoś mi pokaże jednego klienta banku, który cokolwiek dzięki bankowi zarobił to uwierzę. Tak, wiem, są marne odsetki ale inflacja jest co najmniej 2 x większa. Nie po to są banki żeby klient w nich zarabiał...

Czytelnik 2019-07-02 02:53:32

Komentarz ekonomicznego analfabety !!! Nie masz żadnego pojęcia o czym piszesz i mieszasz podstawowe terminy !!! To nie jest żadna gra, ani piramida finansowa !!! Tak cały rozwinięty świat odkłada na przyszłą emeryturę swoich obywateli. Inwestuje się swoje środki w prywatne firmy , bo te są najbardziej efektywne !!! Państwo nie zapewni ci lepszej emerytury, bo obecnie rola państwa jest coraz mniejsza w erze globalnego rynku...

Piramida hopsasa! 2019-07-01 16:27:27

Niech nikt nie ma złudzeń, że jakikolwiek fundusz czy bank da mu zarobić na jego własnych oszczędnościach!!! Banki i fundusze mogą zarabiać jedynie w przypadku, gdy dodruk pieniądza, czyli inflacja przewyższa oprocentowanie wkładów określone w umowie! Żaden bank ani fundusz nie będzie nikomu dopłacał do jego oszczędności, a całkowity zysk zatrzyma dla siebie!!! To jest gra o sumie zerowej - jeden wygrywa dokładnie to, co drugi przegrywa!!! Zastanów się kim ty będziesz w tej grze?!!!

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.