PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Chory jak polski pracownik. Co drugi ze zwolnieniem lekarskim

KOMENTARZE

obserwator 2019-07-13 17:12:50

Przecież nauczyciele chorowali i panowała psia grypa

Też byłam raz chora 2019-07-07 11:17:03

Ale żenujący artykuł! W ciągu trzech miesięcy i to zimowo - wiosennych wystawiono "L4" w ilości połowy osób aktywnych zawodowo. Wielkie mi chorowanie jak Polak. To oznacza, że w ciągu trzech miesięcy co druga osoba była jeden raz na zwolnieniu. No motyla noga(!) , to nie jest nic strasznego. Jak ktoś jest chory to ma prawo, a ja uważam że nawet obowiązek - niech siedzi w domu a nie zaraża innych. Nie dziwię się, że autor się nie podpisał. Artykuł wielce rewolucyjny?! Że niby tacy jesteśmy chorowici?! Puknijcie się w głowę zanim coś tak słabego opublikujecie! Ja bym w życiu nie zgodziła się pisać o czymś takim, więc nie uwierzę, że ktoś to napisał na polecenie szefa czy szefowej. Pozdrowienia

ktos 2019-07-02 18:42:13

Dlaczego w biurach jest coraz wiecej pracownikow a fizycznych np w moim zakladzie coraz mniej a pracy przybywa coraz wiecej malo tego pracodawcy umyslnie nie przyjmuja nikogo do pracy bo przeciez one i tak zrobia a pieniazki zostana na koniec roku na dobre nagrody dla biurowych bedziemy chorowac bo nie mamy sily tego dalej ciagnac taka jest prawda

ktos 2019-07-02 18:34:44

Gdzie jest Inpekcja Pracy zeby stanac w obronie pracownikow?

ktos 2019-07-02 18:30:45

Nie ma sie co dziwic ze tak czesto jestesmy na zwolnieniach my narod Polski jestesmy tak zaniedbani w leczeniu roznych schorzen a zapytajcie sie dlaczego a dlatego ze mamy wrednych pracodawcow pracy dokladaja coraz wiecej psychicznie i fizycznie nie dajemy rady slowo wizyta u lekarza specjalisty to wywoluje szok u pracodawcy ze co? pracownik ma sie leczyc? to niemozliwe zeby dostac wolny dzien na jakiekolwiek badania robota robota i robota a skutki takie sa poprostu pracodawcy nie pozwalaja leczyc sie pracownikowi a pozniej lament bo na zwolnieniu

mp 2019-06-28 19:13:16

Nie dziwi ten wskaźnik. Polscy pracodawcy tworzą tak kontuzjogenne miejsca pracy, u na się nie pracuje u nas się tyra. Ludzie 30-40 lat mają często pozrywane ścięgna, poniszczone kręgosłupy od przeciążeń.

Ewa 2019-06-26 13:07:26

Przez 10 lat chowałam L 4 w torebce żeby w pracy nie "robić" kłopotu. I co na to ZUS? Lubi mnie bardziej? Może wyższa emeryturę dostanę???

Pracownik 2019-06-26 11:42:12

Tak jest co to ma być za reportaż jak pracodawca wymusza i zmusza do nadgodzin jest ok człowiek ciężko pracujący nie ma już prawa zachorować jak to jest w praktyce cytat ( póki nie chorujesz to jesteś podpora firmy a jak zachorujesz to mają na ciebie wyjebane

Pracownik 2019-06-25 22:07:08

Od 8 lat mam zdiagnozowane RZS.Rzadko idę na zwolnienie lekarskie, a nawet jak jestem ma L 4 to mam tysiąc telefonów z pracy bo nie mogą sobie poradzić. Więc wolę iść do pracy mimo, że mam silne bóle i nie mogę dojść do siebie niż iść na zwolnienie. W zeszłym roku złożyłam wniosek do ZUS u aby podratować zdrowie i jechać do sanatorium. Jakie było moje zdziwienie gdy dowiedziałam się od pani doktor , która kierowała do sanatorium, że niestety sanatorium mi się nie należy, ponieważ wyjazdy sanatoryjne są dla ludzi chorych, a ja rzadko jestem na zwolnieniu lekarskim. I jaka jest tu sprawiedliwość. Od tego roku zacznę brać zwolnienia i może po 36 latach pracy dostanę rehabilitację w sanatorium?

Ja 2019-06-25 21:11:22

A jak policjanci się rozchorowali, to co to było, jakaś zaraza chyba.

Pracownica Roku 2019-06-25 17:48:20

Miałam 26 lat, kiedy wypadł mi dysk w kręgosłupie od dźwigania ciężkich części samochodowych i wylądowałam w szpitalu! Nawet 100% mi nie zapłacili, bo ból dotknął mnie dopierp w domu! Wszystko przez prace, która mi szkodziła. Nigdy już tam nie wróciłam. Mój lekarz ortopeda za głowe się złapał i ppwiedział, ze miałam dużo szczęścia ze chodzę, bo miałam paraliż lewej nogi! I co L4 miałam na maksymalnie możliwy czas i ZUS wysłał mnie na rechabilitację.

Ona 2019-06-25 17:39:14

Co się dziwić pracownicy są zaniedbań przez pracodawcę, który nie dba o zdrowie, pozycję pracy , tylko norma norma i nie marudz. Jak maszyna się popsuje to bardziej o nią będą dbać niż o człowieka który mdleje

Aga 2019-06-25 16:44:04

Co za bzdura. Pierwszy kwartał czyli kochanie, prychanie, przeziębienia i grypy. Po co iść na zwolnienie z gorączką do pracy, zawalonymi zatokami i zarażac innych. Niech się lepiej urzedasy z Zusu robotą zajmą, choć pewnie nudzą się, bo ich tam za dużo.

Okeee 2019-06-25 15:19:48

Właśnie racja ludzie wielbłądy a oni się dziwią z roku na rok coraz ciężej w pracach a oni pieprza o absencji sami niech przyjdą na miesiąc bo zobacza jak jest

Martun 2019-06-25 14:40:56

Co za glupoty skladke placing pracownikom a nie pracodawca

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.