PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Wyścig na pensje nie ma sensu. Pracodawcy wpadli na inny pomysł

KOMENTARZE

Beata 2019-07-08 21:53:28

Przepracowałam 33 lata mam zasadnicza 2450 pracuję w DPS z ludźmi umysłowo chorymi i nie mogę doczekać się emerytury stazowej mało tego moją 20 letnia wysługę wliczono mi w zasadnicza gdzie nowy pracownik bez jednego dnia pracy dostaje ten sam angaż czy to nie należy nazwać złodziejstwem? A może ktoś ma inne zdanie???

Prof. Jarod 2019-07-01 09:24:01

I oto właśnie chodzi, żebyście się wkurzali! Wpuszczono ponad mln. Ukraińców, Rosjan, którzy "dobrze" robią tzw. pracodawcom, ale My klasa pracująca dostajemy po du....w końcu nie po to wpuszczono do Poli lichwę i para banki żeby robili bokami, lecz czesali kaskę, ze słowiańskich niewolników

Cichorek Katarzyna 2019-06-23 15:32:36

Kto ma takie zarobki to ma bo ja mam na 2000 po dociagnieciu 1500 na trzy zmiany z ranna sobota

Roman 2019-06-19 12:00:49

Kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo zarobki są w granicach Dwóch i pół tysiąca maksymalnie pisowskie kłamstwo

Pracownik 2019-06-10 05:38:28

Hahaha. Wynagrodzenie wyssane z palca.

Pracownik 2019-06-10 03:41:13

Dla kogo jest napisany ten artykuł ??? Propaganda ??? 5 tyś. To zarobię jak przepracuję 2 miesiące w miesiącu t.j około 300 godzin !!!! Skąd wy bierzecie te kłamliwe dane na temat zarobków ??? Branża IT...hm...nie wszyscy w tej branży mogą pracować!!! Człowieku który to pisałeś zastanów się dla kogo robisz tą propagandę !!! 5-6 tys. Zarobki tak... jak się wybiera do oceny zarabiających najlepiej!!! Ale są też ludzie i to większość !!! którzy pracują za 30 % tego co sugerujecie czyli na poziomie 1700 zlotych...i do tego jeszcze pracownicy z Ukrainy którzy zaniżają stawki płacowe... Ludzie ocknijcie się !!!

Andrzej 2019-06-09 23:14:23

Durnia z ludzi robią i tyle zarobki podają we dwóch i tak w koło ,a po rozmowie rozczarowanie .Niech wsadza se gdzieś ich owoce czy imprezki z baranami którymi człowiek się męczy nieraz 12 godz dziennie i jeszcze wolny czas z nimi spędzać fufufu

kasjer 2019-06-09 22:12:51

gdzie płacą 5 tysi miesięcznie powiedzcie mi a chętnie się przyjmę choćbym miała 2 h dojeżdżać w jedną stronę . prawda jest niestety zupełnie inna najczęściej zarabiamy w okolicy 1700 na rękę czasem trochę więcej czasem mniej 5 tysi nawet kierownik sklepu tyle nie zarobi ja osobiście mam 1700 i z tego jeszcze muszę prawie 300 wydać miesięcznie na dojazdy 200 na ratę kredytu a za resztę przeżyć z dwoj6 dzieci w wieku szkolnym

Ania 2019-06-09 17:18:48

Szukam pracy w Szczecinie wlasnie podczas kiedy jestem jeszcze w USA i zadziwia mnie ze w ogloszeniach pracodawcy pisza ze biuro jest ladne, owoce sa serwowane w pracy, zapewnione wspolne wyjazdy na Team Building plus gym membership w pakiecie. Mnie interesuje czy firma jest dobra i ile mi bedzie placic. Te dodatki sa tanie i jesli bede zarabiac moge sobie zaplacic za owoce i nie zaplacic za gym (lubie swieze powietrze a nie gym z czyims potem zachlapanymi maszynami). Team bonding, kawa i herbata plus ciastka i ladne biura byly od zawsze przy duzych kompaniach dookola swiata ale nikt tego nigdy nie reklamowal. Jaki jest cel reklamowania tego teraz? Na cos takiego dadza sie zlapac tylko misie o bardzo malym rozumku a przeciez chyba nie o to chodzi zeby miec takich pracownikow?

Owner 2019-06-09 17:01:58

We Wrocławiu znam firmę, która nie płaci dobrze ludziom, ale wynajeła biura za 1 mln złotych rocznie i na ich wyposażenie wydała kolejny 1 mln. A pensje nawet nie drgnęły. Właściciele się cieszą, że płacą mniejsze podatki, płacą ludzią w zł a nie w euro, a zyski płyną za granicę.

Henryk Kwiatek 2019-06-09 11:55:08

Tak, ten pokoik że zdjęcia bardzo pasuje do podwyższenia jakości pracy w zawodach typu mechanik, czy innych fizycznych. Ps To pracownicy psychiczni lepiej zarabiają? ;)

Jasbe 2019-06-09 10:31:44

Niesamowite jak firmy HR i pracodawcy promowali w poprzednich latach nie prawdę manipulując ankietami itd , że pracownik bardziej ceni atmosferę, ścieżkę awansu niż pensje:)) (dlatego jest tyle strajków o poprawę warunków pracy :)). Teraz, gdy nastał rynek pracownika dalej brną w tą nieprawdę. Pracownik przychodzi do pracy wykonać pracę za którą ma płacone i pójść do domu. Nie chodzę do pracy dla atmosfery, zawierać znajomości tylko zarabiać, aby po pracy móc żyć. Oczywiście czym mniejsza pensja tym pracownika można zatrzymać tylko atmosfera. Ktoś zarabia grosze i jakby jeszcze go gnebili w robocie to ją rzuci. Ale uwierzcie że ten sam pracownik by wolał dostawać 5tys na rękę i mieć słaba atmosferę w pracy, bo ta pensja by mu to wynagrodziła. Żadne artykuly, analizy na dobranych danych tego nie zmienia. A wy dalej zakrzywiaicie rzeczywistość. Teraz widać która firma HR jest dobra, bo jeszcze 5 lat temu to każdy mógł założyć taką firmę i sobie radzić. Tak jak 10lat temu każdy mógł być maklerem giełdowym bo w co nie zainwestować wszystko rosło. W ciężkich czasach widać kto jest dobry w swojej robocie.

Aneta 2019-06-09 08:24:37

Dokładnie.Mam takie same odczucia po przeczytaniu dwukrotnie tego artykułu.O co kaman?

Zeghar 2019-06-08 14:51:43

No dobra, zarząd dał się nabrać na bajanie HR, że nie należy się ścigać na pensję, tylko na komfort miejsca pracy. Dwa razy przeczytałem ten artykuł i nie wiem na czym ma on polegać. Jedynym tropem był kawałek o walorach lokalizacyjnych. To co w końcu wymyślono?

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.