PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Zarabiają 1900 zł na rękę. Mają dość. Jeśli zastrajkują, stanie 500 plus

KOMENTARZE

Kiero 2019-05-07 16:34:33

Wszystkich komentujących o tym, że jak się pracą nie podoba to można zmienić informuję, że tak właśnie jest, u mnie brakuje pracowników socjalnych, asystentów rodzin i opiekunów, zapraszamy do pracy tylko trzeba oczywiście spełniać ustawowe wymogi. Pozdrawiam.

Kiki 2019-05-07 15:50:37

Nastepni biedni a co oni takiego robia siedza i pierdzą w stołki.czemu taka salowa nie zastrajkuje a robi za psie pieniądze po 12 godz.co ddrugi dzien ponizana.bo ją by dawno zwolnili a im nikt nic nie zrobi.

Agata 2019-04-30 10:34:26

Szanowni Komentujący, zapominacie, że sprzedawca czy księgowa w biurze rachunkowym to nie są zawody z tzw. budżetówki. Za mało płacą w Biedronce? To przejdź do Lidla. W zawodach państwowych nie ma gdzie przejść, bo zarobki są mniej więcej takie same. Dodatkowo, ci pracujący na kasie to osoby najczęściej po skończonych szkołach średnich. Ażeby stać się pracownikiem socjalnym, trzeba ukończyć chociaż licencjat. Na kasie mimo wszystko zarabia się więcej, gdzie kwalifikacje i wysiłek, aby taką pracę zdobyć jest trochę mniejszy :)

Azia 2019-04-30 09:38:06

Dostaję na rękę 1760zł, po 20 latach pracy jako terapeuta zajęciowy. Pracuję z osobami z niepełnosprawnościami, chorymi psychicznie a także z dziećmi ponieważ mam po pół etatu w 2 placówkach- ŚDS i POW. Z domu wychodzę o 8.00, wracam po 17.00, często trzeba zostać dłużej, bo ludzie to nie taśma produkcyjna którą można wyłączyć i od niej odejść. Nie unikam pracy, nie liczę na 500+, ale chciałabym żyć godnie, z pensji móc odłożyć na wakacje, płacić bez stresu rachunki itd., jak większość ludzi. Argument że mam sobie zmienić jak mi nie pasuje jest śmieszny. Lubię tą pracę, widzę sens. Prawda jest taka że pracownicy sektora pomocy społecznej to nie górnicy, na nas można ściągnąć tv i zdeptać bo co to za praca. Taki górnik to ma ciężko, trzeba go wspierać. Nie twierdzę że ma lekko oczywiście. Fakt jest taki że OPS-u nie boi się żadna władza, ale są dziedziny które mają duży wpływ na żądzących. Uważam że strajki są potrzebne, choćby po to by ludzie zobaczyli że praca w budżetówce to nie złapanie Pana Boga za nogi. Ja tak naprawdę mogę pozwolić sobie na tą pracę tylko dlatego że najpierw pomagali mi rodzice a teraz mój mąż zarabia troszkę więcej i jakoś dajemy radę. Tyle tylko że tracę serce do tego, jak większość. Bardzo chcielibyśmy skupić się na pracy a nie na zmaganiach finansowych i kombinowaniu jak tu nie stać się klientem OPS-u. Mogłabym tak długo ale wiem że ignorantom i pieniaczom oczu nie otworzę, ani też nie skłonię do przyjżenia się zgłaszanym problemom.

Andrzej 2019-04-30 09:29:22

A ja zarabiam od 10 lat najniższa krajowa czyli 1633 i co z tego i zapierniczam ,może wyjdźmy wszyscy na ulice ci co zarabiają najniższa wtedy ten leniwy motłoch w urzędach ,czy szkołach zobaczy czy ma tak zle

koko 2019-04-30 07:24:26

mogliście strajkować razem z nauczycielami, w jedności siła

Śmiech 2019-04-29 21:03:32

Darq skoro nie masz najniższej krajowej to zmień pracę bo marudzenie nic nie daje. Nie będę współczuła bo sama mam najniższą krajową czyli 10,70 za godz netto a jednak nie stękam po prostu pracuje jak każdy A żeby mieć więcej wypłaty po prostu siedzę po 12 godz dziennie mając dzieci w domu takie życie. Nie czekałam na to że coś mi Państwo da bo kiedyś tego nie było po prostu robię swoje. Dochodzi do takich sytuacji że w co trzecim domu małżeństwa będą siedziały w domu na kanapie bo po co pracować przecież na koniec miesiąca przeleją 😆. Ludzie jak pracują mają mniej czasu na głupoty A tak z nudów co niektórym odbija bo nie łudźmy się że cały wolny czas poświęcom dzieciom.

Darq 2019-04-29 20:24:43

Moim marzeniem jest zarabiać 1900 na rękę. Może kiedyś, kiedy chleb będzie po 12 zł, taką kwotę osiągnę. No cóż, pracując dla pomocy społecznej nie mogę za wiele wymagać

Jaga 2019-04-29 19:36:15

Racja, rozdają kasę. Podstawą przyznania takiego zasiłku powinno być zatrudnienia rodziców. Tam gdzie dwoje pracuje przede wszystkim. Tam gdzie pracuje tylko jedno odpowiednio mniej a dla tych rodziców co w ogóle nie biorą się do roboty zero. Znam ludzi gdzie mają 3,4 i więcej dzieci i do roboty nie pójdą bo za minimalną płacę nie warto wstawać z łóżka. Mało tego ich dzieci chodzą do przedszkola bo płacą symboliczną sumę za pobyt. Znam też osoby które muszą płacić nianiom sporą kasę żeby pracować bo dla dzieci nie ma miejsca w przedszkolu czy zlobku. Pozostali czyli ci co nic nie dostają od państwa płacą coraz większe podatki. Przykład :od 1maja w moim mieście wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Ja zapłacę 17 zł od osoby(2) a moja sąsiadka ma 5 osób i zapłaci 54 zł bo rodzina wielodzietna i jeszcze płacze że to dużo. W porównaniu ze mną płaci tylko 20 zł więcej i płacze że dużo. To tylko jeden przykład jak nasze państwo doji pracujących ludzi.

Śmiech 2019-04-29 15:44:01

To już się powoli robi śmieszne może niech wszystkie grupy zawodowe zaczną strajkować sprzedawcy (sklepy zamknięte) pracownicy fizyczni i zrobimy sobie miesięczne wakacje no i chcemy mieć zapłacone za strajk co za żenada. W końcu każdy wybrał sobie jakiś zawód i wiedział za jakie pieniądze będzie pracował nie oszukujmy się. Po prostu żeby otrzymywać takie zasiłki minimum jeden z małżonków powinien pracować a nie rozdawać na lewo na prawo i robić z ludzi "leni". Bo ile by nie dali to i tak każdemu będzie mało. Koniec tych strajków ręce zakasać i do roboty.

Bas 2019-04-29 14:48:19

Ja z chęcią za taką ,, pracę'' pójdę pracować tylko niech się miejsce w mopsie zwolni

do Blanki 2019-04-29 13:46:45

..pewnie mieszkasz z rodzicami, którzy opłacą wszystko , dadzą ci jeść a ty te 1900 masz tylko dla siebie więc nie jest ci źle dlatego tak piszesz....nie masz pojęcia o życiu

pl.marta 2019-04-29 12:51:22

1900zł to nie są żadne pieniądze. Zwłaszcza dla człowieka z kredytem mieszkaniowym. A 500+ powinno stanąć tak czy tak. Mam znajomych, sąsiadów, członków rodziny, którzy mają przychód ponad 8000zł na rodzinę (czasem dużo więcej), dwa samochody, własne firmy, po kilka mieszkań/ działek... no i 1-3 dzieci. I tacy ludzie dostają 500+??? Jestem za tym aby pomagać najbiedniejszym - a nie rozdawać wszystkim! Niech wszyscy strajkują! Widać każdemu się należy i pieniążków mamy w bród. Albo krajem rządzą niekompetentni idioci... jedno z tych dwóch w każdym razie :)

Kasia 2019-04-29 12:41:44

Brawo!!! Jasne że tak dożyć do celu a nie tylko dawac i dawać tym co sie nie do końca wszytko należy a pracować nie chce... Polityka państwa jest żenujaca żeby ludzie wykształceni a zarabiali mniej niz inni dostają za darmo!!!

krakus 2019-04-29 12:35:01

przeciez to 500+ i tak do nich trafi, bo nie potrafia dzieci nauczyc i akurat rodzic przeznaczy to na tych korepetytorów,aby dziecko miało jako takie oceny,

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.