PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Gorąca dyskusja na temat Pracuj.pl. Czas portali z ofertami pracy się kończy?

KOMENTARZE

Julia 2019-07-26 15:35:06

OGIDO to portal dla oferujących stanowiska pracy i dla szukających pracy. Gromadzimy oferty pracy, polecamy rzetelnych pracodawców i dajemy Ci możliwość wyszukania zatrudnienia według wielu kategorii. Możesz także przeczytać przydatne artykuły, aby wiedzieć jak znaleźć satysfakcjonującą pracę. A szykując się do aplikowania na dane stanowisko - skorzystaj z naszego kreatora CV. OGIDO portal pracy to świetna platforma dla Agencji Zatrudnienia.

:p 2019-06-26 11:28:42

"Z danych Devire wynika, że ponad 50 proc. kandydatów podejmuje błędną decyzję, źle interpretując zawarte w ogłoszeniach informacje." Praca w renomowanej firmie, atrakcyjne wynagrodzenie, praca w młodym, ambitnym zespole, stabilne zatrudnienie, itp. - no jak ktoś może to błędnie zinterpretować? Ciekawe czy mają jakieś dane ile procent ogłoszeń ma takie opisy.

P 2019-03-19 05:04:50

Czy to jest artykuł sponsorowany? Jeżeli nie to, Rzetelność dziennikarska nakazywałaby chociaż zapytać krytykowaną stronę o komentarz.

Julia 2019-03-11 12:07:33

Znam wiele portali, które się rozwijają i sprostają oczekiwaniom klientów. Na przykład portal pracy Talinkme.pl jest od niedawna na rynku polskim ale świetnie sobie radzi, publikowane są tam oferty dla specjalistów i pracowników wyzszego szczebla, a w pakiecie standardowym mają możliwość publikacji darmowych ogłoszeń o pracę. Warto sprawdzić , Polecam !

Jan 2019-03-05 20:16:27

Krzyk rozpaczy pracodawców

poszukująca 2019-03-05 12:02:38

Za to jak działa ten serwis odpowiadają też sami ogłoszeniodawcy. Wprowadzenie ATS i używanie tego serwisu głównie do gromadzenia danych "na przyszłość", ogłoszenia zawierające te same frazesy, brak widełek zarobków dla danego stanowiska sprawia, że większość ogłoszeń odstrasza i zniechęca. A jak szukający pracy na ogłoszenia odpisuje zwykle z drugiej strony brak reakcji poza sporadyczną odpowiedzią automatyczną generowaną przez system ATS. Co do LinkedIn-nie każdy chce upubliczniać w necie wszystkie swoje dane ułatwiając hakerom kradzież tożsamości swojej lub swoich znajomych. Dlatego zapotrzebowanie na ogłoszenia nadal będzie. Osobiście nie chcę mieć w moich social media osób, których nie znam. Nawet jeśli to rekruterzy. Rekrutera wolę poznać osobiście, po kontakcie najpierw przez e-mail, a potem telefonicznym w sprawie konkretnej oferty pracy. Bo odbieranie telefonu od nieznanych mi numerów w dobie scamów telefonicznych też bywa kosztowne. Wolę odbierać rozmowę z numeru, z którego telefonu w danej sprawie oczekuję. Szanujmy wzajemnie siebie, swoje pieniądze i swój czas.

Piotr 2019-03-04 00:09:06

Pracuj.pl to nie "portale" tylko portal. Są inne narzędzia - wystarczy spojrzeć na nr. 1 na świecie w poszukiwaniu pracy. Skończy się grupa P. - właśnie przez ignorancję i brak pomysłu na ciągły rozwój - na rzecz innowacyjnych narzędzi.

Iwona 2019-03-02 17:23:36

Szukam dobrej pracy na stałe.

IMHO 2019-03-02 12:07:20

Oferty pracy bez podanego wynagrodzenia to śmieci dlatego portale z ofertami pracy przypominają śmietniki.

K 2019-03-02 11:16:14

Siema, piszę w odpowiedzi na rozgoryczenie w komentarzach. Ja znalazłem ostatnio w tydzień pracę jako programista za 7000 brutto. Nie było bardzo ciężko. Wystarczy w sumie mieć jakieś portfolio w internecie (ja nie miałem) i o pracę nie tak trudno, czy na pracuj, czy na LinkedIn. Analitycy chyba mają podobnie. Myślę że każdy kto nie był totalną nogą z matmy może po roku nauki aplikować na juniora. Naprawdę polecam pogadać z kilkoma znajomymi którzy już to robią i zazwyczaj będą w stanie dobrze poradzić jak się przygotować. Jeśli nie ma takich znajomych to trzeba przeszperać internet w poszukiwaniu jakiejś lokalnej grupy czy spotkania. Powodzenia

esencja 2019-03-02 11:12:34

mało kandydatów? wyjechali? za wysokie podatki? na kogo się głosowało? ile się płaci niewolnikom? ile jest etapów rekrutacji wobec każdego kandydata? czy wieloletnich specjalistów też trzeba wykręcać maszynką do mięsa? co to za dąsy na każdego kandydata? ludzie chcą żyć a nie wegetować? no to teraz czytamy każde pytanie i sobie uczciwie odpowiadamy.

Kaziu 2019-03-02 10:39:57

Ci co krytykują sami nie płacą swoim pracownikom uczciwej ceny za pracę, a obsługa posprzedażna Amica, jest najgorszą z jaką zetknąłem się do tej pory (zresztą wystarczy poczytać opinie klientów w opiniach o marce jak i jej produktach). Także zacznijcie może zmieniać świat od siebie? Pracuj.pl jest słabe i drogie, bo jest niemal monopoloistą na rynku, przeminie jak wszystko, bo 99% firm przemija, zwłaszcza przy dużej konkurencji (ta już rośnie) i osiadaniu na laurach.

monika 2019-03-02 09:45:47

Stwierdzenie, że jakiś portal się kończy z powodu kilku wpisów w Internecie jest raczej słabo świadczące o poziomie dziennikarstwa Państwa serwisu.

Liza 2019-03-02 00:00:16

Też nie mam pracy i zgadzam się z Pana opinią. Nie ma pracy powyżej najniższej płacy. Cwaniactwo

Nierobol 2019-03-01 21:32:59

Od kilku miesięcy staram się o prace. Nie szukam byle jakiej, bo taka mam obecnie. Nie szukam winnych, bo szanuję swoje zdrowie. Pieniędzy nie mam, prawdopodobnie mieć nie będę (taki dobry początek). Przeszukując oferty 80% jest nic nie wartych bo pomimo licznych danych i wymaganych stawki brak. Mnie szkoda czasu na oferty bez ceny. Jednak te ze stawką 14,70 przeważają na rynku. Kto jest tak beznadziejny , pracownik czy pracodawca ? Ceny mamy europejskie a magiczną liczbę 750€ nie sposób przeskoczyc. Kto się dziwi że nie ma chętnych ?

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.