PARTNER PORTALU partner portalu
REKLAMA

Komentowany tekst

Barbórka 2018: Zarobki w górnictwie niczym w IT. To druga najlepiej opłacana branża w Polsce

KOMENTARZE

Grzybek 2019-12-07 23:02:46

Górnicy to są Chuje

Gregory 2019-11-30 16:00:20

Ja nowo przyjęty dostaje 1380 lub 1510 po odjęciu kasy zapomogowej. Niestety prawo prawem jak sie ma komornika lecz igram ze śmiercią za taką kwotę jak dla mnie najniższa krajowa do ręki powinna być 2tys minimum , 1510 mieszkanie 500 , no chujowo nawet niestać na ciuchy czy cokolwiek kiedy dochodzą opłaty itp. Taki zjebany system w polsce i rząd który wpierdala się w śląsk bo jak by nie rząd i bylibyśmy oddzielni to mamy wszystko. I dalej istniały by kopalnie w rudzie śląskiej. Wolność słowa sory.

Suma 2018-12-08 11:54:21

Nikt się nie przyzna do grudniowych świadczeń. Moja koleżanka powiedziała, że gdyby nie barburka, to na wczasy by ją nie było stać. Rodzina 2 + 2, wczasy nad polskim morzem, dojazd własnym autem, Łeba. Zaznaczam, że trawy nie jedli. Górnik z uprawnieniami ratowniczymi.

wiem co mówię 2018-12-05 18:10:33

Kto pisze te bzdury ? 7 180 PLN brutto, to jakieś 5 100 PLN netto i to mają być koksy ? Hahahaha, dobry budowlaniec wyciąga więcej, tylko że kasa idzie pod stołem i nikt nie wie, jaka jest średnia !!! W górnictwie 20% do podstawy jest po 2 latach pracy, a nie 2 miesiącach - KŁAMSTWO ZDEMASKOWANE, 3 sprawa - kto przepracuje w kopalni 50 lat, żeby dostać nagrodę jubileuszową wynoszącą 4 miesięczne pensje !!!??? Hahaha Zapomnieliście dodać i gigantycznych odprawach, jakie dostają górnicy przechodzący na emeryturę... DNO DZIENNIKARSKIE

men 2018-12-05 09:27:52

@taka prawda ja ci powiem ile dostałem barbórki, 3200zł, czyli jak każdy o 20% więcej niż miesięczna pensja, z tą swoją propagandą (12tyś ! hehehe) idź do TVNiemcy, przyjmą cię z otwartymi ramionami

Remos 2018-12-05 08:46:17

Oj się naszczekali a nikt na dół nie chce zejść. W każdym bądź razie, od 10 lat mam rentę górniczą wypadkową 5400 netto i dorabiam sobie drobnymi zleceniami (umowa 700 zł in blanco w razie wypadku) i wychodzi mi jeszcze 2000 netto. Ile to jest razem, policzcie sobie sami frajerzy w biurach, sklepach, hutach i innym szajsie. Stać mnie na to, żeby spokojnie sobie ciągnąć życie, mam kolegę z roboty, od 12 lat emeryt, 4800 netto. Siedzimy sobie spokojnie na działeczce i popijamy napawając się niebem i słoneczkiem którego przez lata nie widzieliśmy. Górnik miał, ma i będzie miał dobrze bo mu się należy! Pozdrawiam tym razem z Egiptu.

taka prawda 2018-12-05 07:07:24

jak ja widze, gdy ktos pisze, ze w gornictwie zarabia 1700zl na reke , to zastabawiam sie jakim cudem ten typ przeszedl niewymagajace badania psychotechniczne (bo na bank takie pierdoly pisze ryl). Zarobki w gornictwie sa duze, a czemu nikt sie nie pochwali ile dostal barborki? 10tys? 12tys?

K 2018-12-04 20:50:57

Ta inni nie mają przywileji, po prostu o nich się nie mówi i nikogo to nie kole w oczy. Pewnie zamknijmy wszystkie kopalnie, a będą nam mogli dowalić cenę jaką będą chcieli za ten sprowadzany węgiel. Bezpieczeństwo energetyczne to nasze kopalnie!!!!

Marek.S 2018-12-04 19:08:23

Na stronie OLX oferta pracy pod ziemią w Bogdance, wiecie ile zarabiają górnicy pod ziemią miesięcznie w Spółce Lubelskiej? Niecałe 3 tysiące złotych (skórwysyny złodzieje).

Kolorowe 2018-12-04 17:41:25

Ta inni nie mają przywileji, po prostu o nich się nie mówi i nikogo to nie kole w oczy. Pewnie zamknijmy wszystkie kopalnie, a będą nam mogli dowalić cenę jaką będą chcieli za ten sprowadzany węgiel. Bezpieczeństwo energetyczne to nasze kopalnie!!!!

Paweł1990 2018-12-04 16:59:26

@Syn Górnika - Tak wstępnie - węgiel sprowadzamy od wielu lat i to w coraz większych ilościach. Czy jacyś górnicy w jakimkolwiek rejonie Polski ostatnio strajkowali? Poza tym ciekaw jestem co powiesz na poniższe zdanie: "W przypadku miałów energetycznych ceny węgla importowanego zdecydowanie przewyższają ofertę producentów krajowych. Potwierdzają to nie tylko analizy rynku, ale również publikowane wyniki przetargów."

Syn Górnika 2018-12-04 16:31:32

Moim zdaniem jest to najbardziej uprzywilejowana grupa zawodowa w Polsce. I pytam się dlaczego? Bo niebezpieczna? Bo ciężka. Bzdura znam ludzi którzy pracują na kopalni w różnych miejscach i nie narzekają na ciężki wysiłek fizyczny, nawet ci obok kombajnu. Skoro mamy taki świetny kapitalizm i większość z nas pracuję również ciężko fizycznie, to dlaczego mają takie przywileje. Prawda jest taka że byle matoł ze znajomościami pracuje na kopalni, a cała Polska utrzymuję te koryto. Skoro węgiel z zagranicy jest tańszy to dlaczego nie możemy go sprowadzać i płacić mniej. ps. już widzę odpowiedzi ryli...

energetyk 2018-12-04 16:22:23

A jo pod zarządem wziąłem w łapa '' chude lata'' , postraszyłem Francuza i mom lepszo wypłata

Kris 2018-12-04 14:08:56

Piszecie o górnikach ich zarobkach, a nie napiszecie o zarobkach i ich przywilejach,sędziów prokuratorów policjantów lekarzy polityków.Wszystkiego zazdrościcie górnikom oprócz pracy. Szczęść Boże.

K 2018-12-04 14:08:51

I znów ile to górnicy nie zarabiają. Jak biorą do średniej dyrektorów kierowników to później wychodzi taka średnia. Znajomy pracuje na koparce zarabia więcej niż na kopalni i też ma premie,tylko z różnicą taka że na papierze ma najniższa krajowa , a wypłata itp do koperty. Na tirach kierowcy międzynarodowi też więcej zarabiają i co z tego każdy powinien dobrze zarabiać. Ale też niech odprowadzają wszystkie składki jak się należy a nie kombinacje.

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.