REKLAMA

Komentowany tekst

Nowy Kodeks pracy: Dłuższy urlop, więcej umów o pracę. Co jeszcze się zmieni w przepisach?

KOMENTARZE

zdziwiony 2018-03-04 11:36:01

Do tej pory najważniejszy był pracodawca ,ale nikt nie pomyśli ze przez machlojki pracodawców i niepłacenie składek do ZUS realnym może okazać się że za kilka lat każdy dostanie emeryturę obywatelską tysiąc zł i kombinujący pracodawca także . trzeba zastanowić się że składka z etatu jest dużo wyższa niż z umowy cywilnoprawnej dlaczego to pracodawca ma zarabiać na pracowniku kosztem naszych emerytur .Jeśli w miejsce niejasnych umów cywilnoprawnych zatrudnić na etat zniknęli by ci pracodawcy ,którzy tylko dorabiają się na ciężkiej pracy taniej siły roboczej .Do tej pory prowadzący działalność gospodarczą emeryci płacili część składki na ubezpieczenia jak to jest możliwe że jest taka możliwość .zatrudniając w to miejsce pracowników etatowych ZUS nie świecił by pustkami.

Maja 2018-02-09 09:49:28

Mnie najbardziej interesuje RODO i wszystko co wokół, ale jeśli chodzi o artykuł to sam w sobie godny przeczytania. Zazwyczaj inspiruje się blogami prawniczymi , czy magazynem nowa sprzedaż i innymi, ale warto czasami wpaść i poczytać również tutaj

samorządowiec 2018-02-08 08:28:49

Chcemy znaleźć taką formułę, która pozwoli ograniczyć umowy zlecenia. Prace trwają, dlatego nie mogę zdradzić szczegółów – wyjaśnia dr Gładoch. - czyli postawić wszystkich przed faktem dokonanym? bez konsultacji? Ciekawe jak zatrudniać pracowników tzw. sezonowych? Na umowę o pracę 8 h dziennie, wolne za niedzielę a na dodatek 2 dni urlopu za każdy przepracowany miesiąc! W budownictwie jest krótki sezon i wiadomo ,ze zimą nie ma pracy w tych firmach. Latem mogą pracować po 10 h dziennie i dobrze zarabiać na umowach zleceniu. Pracownicy są zadowoleni bo latem zarobią dobrze a zimą robią prace remontowe. Komu to przeszkadza, tym bardziej że od dawna wiadomo, że w tej branży nie ma fachowców./ Inna grupa zawodowa pracująca latem na umowy zlecenia to ratownicy wodni, studenci w restauracjach, inni pracownicy w punktach gastronomicznych czynnych sezonowo - przykładów jest wiele i po co to zmieniać? Wystarczy wpisać aby od umów zleceń były odprowadzane obligatoryjnie składki emerytalne i tyle albo aż tyle . Wprowadzenie w UZP konieczności zatrudniania na umowy o pracę w zamówieniach publicznych zrobiło więcej szkody niż pożytku np. w usługach ochrony świadczonych całodobowo. Nie brnijcie w te nonsensy bo zostanie zrujnowany rynek pracy a i tak mamy ponad 1,2 mln bezrobotnych na garnuszku państwa.

Cre 2018-01-27 09:34:46

Ma prawo zostać pracownikiem i zamiast być "okradany" przez US jako pracodawca być "okradany" przez US i przez pracodawcę łącznie. Nie znam nikogo kto miał dobry biznes a by tak zrobił, niezależnie od tego jak bardzo jęczał na ZUS US i prawo pracy.

Dre 2018-01-26 15:01:39

A jakie prawa ma pracodawca?

Cre 2018-01-22 07:20:27

Ok. Zmiany ale na lepsze. Ja wolę pracować na zlecenie bo wtedy mogę sobie wybrać dni - nie muszę być związany systemem pracy i nie musze robić żadnych debilnych badań (a tym samym nie muszę karmić patologicznego systemu koniowałów) ani upominac się o wystawianie mi zaświadczeń o przydatności do pracy - ostatni raz jak byłem u białego od medycyny pracy, to tylko dlatego że szkoły mające egzamin państwowy sobie tego życzą (taki wymóg) - wystawiałem zaświadczenie do policealnej szkoły - 150 kilogramowy koniował w grubych okularach miał decydować o tym czy ja, powabny i zdrowy urwis nadaję się do nauki hehe). Zatem, wolę umowę zlecenie, byle stawka za godzinę była prawidłowa (a nie za pół darmo) :)

Artur 2018-01-21 11:29:14

Niepokojące jest dobieranie się do premii, bowiem zmniejszenie ich procentowego udziału będzie oznaczać odprowadzanie większych funduszy do ZUS. Co najzwyczajniej zmniejszy czyjąś pensję. Osobiście nie wiem po co jest coś takiego jak prawo pracy, oczywiście oprócz kontroli na życiem

Marta 2018-01-19 11:58:45

Nie jestem przekonana do takich rozwiązań, wydaje mi się, że stosunek pracy powinno się budować na zaufaniu. Ja właśnie przez taką niezdrową kontrolę pracę zmieniałam i dzięki people.com.pl znalazłam bardzo fajną nową pracę, gdzie szef polega na tym jak działamy, a jak jest jakiś problem to zgłaszamy się z tym do niego i nikt nam komputerów szpiegować nie musi

Zeghar 2018-01-14 00:10:03

@yxxyx Tylko że obecne przepisy mają też kilka ograniczeń co do wymogów bhp przy telepracy. Podniesienie tego tematu przy okazji zmian oznacza jedno - że zostaną one zniesione.

Mrowka 2018-01-13 07:44:56

Szkoda tylko,że nieliczni beda mogli sobie pozwolic na prace w domu

Bibi 2018-01-13 00:53:03

A ja poproszę o 60dniowy urlop. A co? Jako pracownik chciało by się porządnie odpocząć

yxxyx 2018-01-12 22:37:49

Zeghar, ty nie masz pojęcia o prawie pracy. Już w obecnym kodeksie w telepracy stanowisko musi być przystosowane pod względem bhp, to nic nowego. Ja jestem kadrową i uważam że dłuższe urlopy to dobra rzecz.

Zeghar 2018-01-12 16:34:27

Nie do uwierzenia jak są ograniczeni ci tzw. eksperci. Ciekawe jak podziękują Pracodawcom RP ich członkowie za dłuższe urlopy młodych pracowników, bo pani "ekspert" nie potrafi wpaść na tak prostą rzecz jak zrównanie czasu pracy i zatrudnienia do wyliczania ilości urlopu. Podejrzanie brzmi też te całe kręcenie o wymiarze urlopu przy układach zbiorowych. Tak jakby miał zniknąć przepis, że zapisy układów zbiorowych nie mogą być gorsze od zapisów Kodeksu Pracy. Dziwnie też brzmi ten kawałek o przystosowaniu miejsca pracy w telepracy do przepisów BHP. Że co, pracownik będzie musiał mieć jakieś zaświadczenie, że jego domowy kącik z kompem jest odpowiednio oświetlony, że mebelki są w odpowiednim kolorze, itd.

Jan Śpica 2018-01-12 09:42:58

Dzień Dobry/Dobry Wieczur Nie Przejmujcie sie pisaniem Jestem Samoukiem nie uczyłem sie i musiałem do Szkoły iś Czy Muj Życiowy Cel Osiogniecia Powiedzie sie Jestem Prywatnym Wynalascom Muj Cel to Uleprzyć Świat jak Najlepiej Mam i Bende miał Pomysły Patenty Niemam Piniedzy na Ochrone Patentu Pomysłu Niewiem Kto By Zraizował Moje Pomysły Patenty Może wy Wiecie Może to wy Nowe Miejc Pracy Bendom Mam Pomysły Patent Jeden z Patentu Pomysłu to Produkcja Papieru Specjalnego na rospałke Ognia w Piecach wiem jake to musi być mam dwie opcje Piersze Specjalny Papier drugie Podobne do Papieru Chce zaczońć Produkcje ( Nawet mam ine Pomusły Patenty coś Leprzego ) Czekam na Szypkom Odpowieć muj Mail;janspica6@gmail.com Pisze na Poważnie Można zaczońć od Małej działalności do durzej Działalności Nie Można Rospalać Hemiom Jestem Dobry i Bende Pomagał Ludziom zaczne od Bezdomnych i Skoncze na ty co majom za mało Piniedzy Nieda sie żeby ludzie Piniedzy niemieli Jest zły System trzeba to zmienić i ine Sprawy Tak niemożna Żyć Bende Całe Życie to zmieniał Wiem jak Powino być??????

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.