Zwolnienia grupowe w Carlsberg Polska

Carlsberg Polska, zatrudniająca ok. 1,4 tys. pracowników grupa piwowarska tylko do końca roku ma zamiar ograniczyć zatrudnienie o 150 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia grupowe w Carlsberg Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 paź 2015 9:31


Carlsberg Polska informuje, że z końcem listopada przeprowadzi restrukturyzację firmy, w wyniku której nastąpi redukcja zatrudnienia o około 150 osób. Zmiany będą dotyczyć wszystkich działów firmy.

Firma uzasadnia, że podjęte działania są reakcją na konkurencyjną sytuację w branży (długotrwale utrzymujące się niskie ceny piwa) i służą dostosowaniu firmy do otoczenia rynkowego. W chwili obecnej plany zmian są przedstawiane pracownikom oraz konsultowane ze związkami zawodowymi. Zakończenie procesu jest planowane na koniec grudnia 2015 roku

- Wszyscy pracownicy, których stanowiska pracy zostaną zlikwidowane, otrzymają wszelkie przewidziane prawem świadczenia oraz dodatkowe odprawy zgodnie z regulaminem wynagradzania obowiązującym w firmie. Będą mogli również skorzystać z kompleksowego programu wsparcia w poszukiwaniu nowej pracy - czytamy w komunikacie Carlsberga.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.