Żeby zaraz po studiach na kierownika? Taką ofertę ma Biedronka dla 1000 absolwentów

W ciągu najbliższych miesięcy Jeronimo Martins Polska ma zamiar zatrudnić 1000 absolwentów uczelni wyższych na stanowiska kierownicze w sklepach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Żeby zaraz po studiach na kierownika? Taką ofertę ma Biedronka dla 1000 absolwentów

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

9 lip 2014 12:10


Zgodnie z polityką firmy, ponad 90 proc. menedżerów pochodzi z awansów wewnętrznych. Tym razem jednak firma zdecydowała się na rekrutacje zewnętrzne. Ma to związek z otwieraniem kolejnych sklepów w najbliższych trzech latach. Ogółem powstanie ponad 3 tys. nowych stanowisk kierowniczych. Łącznie tylko do końca tego roku sieć chce stworzyć ponad 5000 nowych miejsc pracy.

Swoją ofertę JMP kieruje do absolwentów uczelni wyższych, ponieważ chce umożliwić im zdobycie stabilnego zatrudnienia i rozwój zawodowy w sytuacji, kiedy młodym ludziom trudno jest wejść na rynek pracy. Objęcie stanowiska kierownika sklepu to dla młodych ludzi olbrzymia szansa na zdobycie doświadczenia biznesowego w jednej z największych firm w Polsce oraz wykształcenie cennych umiejętności menedżerskich.

- W związku z dynamicznym rozwojem sieci sklepów Biedronka, chcemy nadal inwestować w naszych pracowników, w tym młode talenty, traktując tę inwestycję jako wyraźną przewagę konkurencyjną w naszej działalności. Poza skupieniem się na rozwoju naszych aktualnych zespołów, chcemy wzmocnić swoją kadrę kierowniczą - mówi Pedro Pereira da Silva, COO grupy Jeronimo Martins i Country Manager na Polskę.

Sieć sklepów Biedronka poszukuje absolwentów uczelni wyższych, ale niekoniecznie z dużych ośrodków akademickich. Szczególnie stawia na osoby, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe, najchętniej w sprzedaży lub obsłudze klienta. Niewątpliwym atutem kandydatów będzie również umiejętność zarządzania zespołem.

Proces rekrutacyjny prowadzony będzie przez lipiec i sierpień. We wrześniu i w październiku tego roku planowane jest rozpoczęcie pracy przez pierwszą grupę kierowników zatrudnionych w ramach programu. Kolejne osoby zostaną zatrudnione na początku 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

poiu 2014-07-10 08:49:34

ale dno, dzisiaj absolwentów wyższych uczelni to się zatrudnia już na kasę