PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Aldi zwiększa zatrudnienie. W Polsce zatrudnia blisko 3 tys. osób

  • Justyna Koc
    jk
  • 28 wrz 2020 14:59

Rozwój sieci Aldi Nord, związany m.in. z szybkim wzrostem spółek, wpłynął na liczbę pracowników. W 2019 roku sieć zwiększyła zatrudnienie o 5 proc.

Aldi zwiększa zatrudnienie. W Polsce zatrudnia blisko 3 tys. osób
Aldi w Polsce zatrudnia prawie 3 tys. pracowników. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

W 2019 roku najwięcej osób zatrudnionych w grupie Aldi Nord było w sprzedaży – 61 970 i magazynie – 6 251 , z kolei 3 379 stanowili pracownicy biurowi. 78 proc. umów o pracę to stałe etaty.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Co trzecia kobieta keirownikiem

Udział kobiet zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych w Aldi Nord w 2019 roku wyniósł 32 proc., podczas gdy w poprzednim roku było to 28 proc. Kobiety zarządzają niemal połową sklepów.

Dla porównania w Polsce udział kobiet wśród pracowników na stanowiskach kierowniczych na dzień 31 grudnia 2019 wynosił 37,2 proc. i wskaźnik ten wzrósł w stosunku do roku poprzedniego (33,7 proc.).

Blisko 3 tys. pracowników w Polsce

Z kolei Aldi w Polsce zatrudnia prawie 3 tys. pracowników. Dyskonty sieci znajdują się przede wszystkim na zachodzie i południu kraju.

- W związku z planami rozwoju sukcesywnie będziemy zwiększać zatrudnienie podnosząc jego atrakcyjność na tle konkurencyjnego rynku krajowego. Pracowników przyciągamy przyjazną atmosferą, możliwościami rozwoju i awansu oraz atrakcyjnymi zarobkami - Aldi gwarantuje wzrost zarobków z każdym rokiem zatrudnienia - mówi Marcin Karcz, kierownik działu HR.

- Wśród benefitów pozapłacowych znajdują się bony żywieniowe czy prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin, a także ubezpieczenie na życie. W ramach pakietu zdrowotnego znajduje się również rehabilitacja, a pracownicy mogą zdecydować czy wybierają lekarzy, z którymi ubezpieczyciel ma podpisaną umowę, czy wybierają swojego specjalistę i otrzymują refundację środków – dodaje.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Aldi zwiększa zatrudnienie. W Polsce zatrudnia blisko 3 tys. osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA