Tesco wychodzi z gigantycznej zapaści. Znów zatrudnia

Najnowsze wyniki Tesco na Wyspach Brytyjskich można odczytywać jako znak, że handlowy gigant powoli wychodzi z gigantycznej zapaści przełomu lat 2014/2015. W kwietniu ubiegłego roku sieć zaraportowała najgorszy wynik w historii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tesco wychodzi z gigantycznej zapaści. Znów zatrudnia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

14 sty 2016 12:37


Z oficjalnych danych przedsiębiorstwa wynika, że w okresie świątecznym Tesco na Wyspach Brytyjskich zanotowało 1,3-procentowy wzrost sprzedaży.

Zdaniem ekspertów, wzrost sprzedaży to dowód, że Tesco opłaciła się strategia obniżek cen, zastosowana w odpowiedzi na rosnącą popularność oferty niemieckich dyskontów Lidl i Aldi. W okresie świątecznym sieć zatrudniła również dodatkowe 4 tysiące pracowników.

Tesco poinformowało również, że w okresie 19 tygodni, zakończonym 9 stycznia, sprzedaż w sklepach sieci w Wielkiej Brytanii wzrosła po raz pierwszy od czterech lat.

Analitycy są zaskoczeni. Prognozowano, że w okresie sześciu tygodni, zakończonym 9 stycznia, sprzedaż w sklepach Tesco otwartych dłużej niż 12 miesięcy spadnie o 1-3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.