Tesco w Wigilię otwarte do 14.00, ale nie dla pracowników

Sieć na rozwieszonych w sklepie plakatach chwali się, że ze względu na dobro pracowników Tesco w Wigilię czynne jest tylko do godz. 14. To zwykła hipokryzja - skarżą się pracownicy. Tłumaczy, że choć sklep w Wigilię będzie czynny do godz. 14, nie oznacza to, że pracownicy o tej porze pójdą do domów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tesco w Wigilię otwarte do 14.00, ale nie dla pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: wyborcza.biz/portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

16 gru 2013 19:50


Jak mówią pracownicy, po wyjściu klientów trzeba rozliczyć utarg, posprzątać halę, zrobić zwroty, bo sklep nie będzie czynny przez kolejne dwa dni. O powrocie do domu o godz. 14 pracownicy sklepu przy ul. Ozimskiej 72 w Opolu nie mają co marzyć. Od swoich przełożonych otrzymali informację, że pierwsze osoby najwcześniej wyjdą do domu tuż przed godz. 18, kolejne o godz. 20, a kierownictwo zmiany nawet o godz. 22.

Michał Sikora, kierownik ds. komunikacji zewnętrznej działu korporacyjnego Tesco, tłumaczy, że duża grupa klientów zostawia swoje zakupy na ostatnią chwilę i stąd biorą się godziny otwarcia sklepów. - Dodaje, że w godzinach popołudniowych w Wigilię pracuje nie więcej niż ok. 15 proc. załogi danego sklepu. Według niego wyjście z pracy nie powinno pracownikom Tesco zająć dłużej niż godzinę - czytamy w wyborcza.biz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.