Sushi Factory, Wielkopolska: Fabryka sushi zatrudnia

Sushi Factory w miejscowości Robaków po Poznaniem zwiększa zatrudnienie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sushi Factory, Wielkopolska: Fabryka sushi zatrudnia

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 kwi 2017 10:46


• Na ponad 10 mln zł szacowana jest wartość fabryki dań gotowych Sushi Factory z podpoznańskiego Robakowa.

• Przedsiębiorstwo właśnie zainwestowało 3 mln zł w nowe technologie, podwajając moce produkcyjne do blisko 1 mln tacek z sushi miesięcznie.

• Jeszcze rok temu fabryka zatrudniała 25 osób. Dziś załoga liczy już 160 osób i będzie zatrudniać kolejnych pracowników.

Sushi Factory to polska fabryka zajmująca się produkcją dań gotowych sushi pod logo własnym Sushi4You oraz w ramach tzw. „private label”, czyli marek własnych tworzonych na zlecenie polskich i zagranicznych sklepów, sieci handlowych oraz stacji benzynowych.

Przygotowanie ryżu do produkcji sushi. (fot. mat.pras.) Przygotowanie ryżu do produkcji sushi. (fot. mat.pras.)

Milion tacek sushi na miesiąc

Pierwsza linia produkcyjna, o potencjale do wytwarzania 14 tys. tacek z daniem gotowym sushi podczas jednej, 8-godzinnej zmiany, uruchomiona została w październiku 2015 roku. Choć już wtedy był to jeden z lepszych wyników osiąganych w branży, nie tylko w skali polskiej, ale i europejskiej, to ówczesne plany przedsiębiorstwa zakładały podwojenie mocy produkcyjnych w ciągu kolejnych trzech lat. Udało się to zdecydowanie wcześniej.

Praca przy linii produkcyjnej w Sushi Factory. (fot. mat.pras.) Praca przy linii produkcyjnej w Sushi Factory. (fot. mat.pras.)

- Dziś Sushi Factory, dzięki inwestycjom w park maszynowy oraz zwiększeniu zatrudnienia z 25 do 160 osób, posiada potencjał produkcyjny na poziomie 1 mln tacek z sushi na miesiąc – mówi Anna Tubacka, prezes Sushi Factory, i zapowiada: - To jeszcze nie koniec inwestycji. Obok zwiększenia produkcji setów, planujemy bowiem uruchomienie produkcji nowych produktów, jakimi będą onigiri oraz wrapy, a także zatrudnienie kolejnych 40 osób.

Największa fabryka sushi w Polsce

Fabryka Sushi Factory to inwestycja, której wartość w 2015 roku wynosiła 7 mln zł. Dziś, na skutek zdublowania istniejącej linii produkcyjnej, wydzielenia nowych obszarów produkcyjnych oraz zwiększenia zatrudnienia, szacowana jest już na 10 mln zł.

Gotowy produkt. (fot. mat.pras.) Gotowy produkt. (fot. mat.pras.)

Jest tym samym największą w Polsce tego typu fabryką, posiadając dwie linie technologiczne do produkcji sushi maki, oraz jedyną z dwoma ciągami Krio-line chłodzącymi ciekłym azotem do temperatury 2 stopni C, co pozwala na uzyskiwane dań, w zależności od wariantu, o od 7- do 9-dniowej dacie przydatności do spożycia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.