SuperDrob zatrudni 650 osób. Buduje nową ubojnię

• Jeszcze przed końcem 2017 roku może powstać nowy zakład produkcyjny spółki SuperDrob w Koluszkach.
• Spółka zatrudni 650 osób, ze współpracownikami – 800.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

SuperDrob zatrudni 650 osób. Buduje nową ubojnię

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

25 mar 2016 11:56


W zlokalizowanym w Koluszkach obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 650 osób. Dzięki inwestycji spółka potroi posiadane moce produkcyjne. Jednocześnie zarząd firmy rozgląda się za nowymi rynkami zbytu. Dziś SuperDrob obecny jest na 19 rynkach zagranicznych, gdzie trafia aż połowa rocznej produkcji spółki.

– Mamy w tej chwili trzy zakłady produkcyjne – jeden w Karczewie, gdzie mieści się główna siedziba firmy, oraz dwa zakłady w Łodzi. Planujemy także nową inwestycję w strefie ekonomicznej w Koluszkach. Wybudowanie nowej ubojni zwiększy nasze możliwości nawet trzykrotnie – mówi w rozmowie Newserią Jan Wolf, dyrektor ds. eksportu SuperDrob Karczew.

Setki nowych miejsc pracy

Nowa ubojnia może powstać jeszcze przed końcem 2017 roku. Zatrudnienie w niej znajdzie ok. 650 osób. Dodatkowych 150 osób zostanie zatrudnionych jako współpracownicy czy zleceniobiorcy.

– To jest kwestia mniej więcej 1,5–2 lat. Wstępne prace są tam już dość mocno zaawansowane. W związku z tym przypuszczamy, że pod koniec przyszłego roku lub w pierwszej połowie 2018 roku będziemy już korzystali z surowca z tamtej ubojni – informuje Wolf.

200 mln zł na inwestycje

Jan Wolf tłumaczy, że inwestycja w nową ubojnię wymaga znacznych nakładów finansowych, a zarząd spółki SuperDrob obecnie rozgląda się za najlepszymi sposobami jej sfinansowania. Dodaje, że trudno określić, ile dokładnie wyniesie koszt budowy nowej ubojni. Powodem jest wysoki udział kosztów zmiennych. Łączne wydatki inwestycyjne grupy SuperDrob na najbliższe dwa lata szacowane są na około 200 milionów złotych.

Firma SuperDrob została założona w 1993 roku. Dziś jest jednym z największych krajowych producentów drobiu, a w ramach całej grupy kapitałowej pracuje łącznie ok. 2000 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.