×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Sieci handlowe ścigają się na podwyżki

Sieci handlowe nie tylko podwyższają pensje, ale także głośno o tym mówią, czasem nawet kilka miesięcy wcześniej. Pytanie, czy organizowanie „wyścigów” w podnoszeniu pensji i podawaniu nowych stawek nie psuje rynku.

Sieci handlowe ścigają się na podwyżki
Presja płacowa w sektorze handlowym jest coraz bardziej odczuwalna (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Presja płacowa jest odczuwalna w branży handlowej - inflacja oraz podniesienie płacy minimalnej determinują podwyżki wynagrodzeń nawet dla stanowisk, które zarabiają ponad płacę minimalną.
  • Zdaniem ekspertów większa uwaga skoncentrowana na częstszych i silniej komunikowanych zmianach wynagrodzeń w sieciach dyskontowych to efekt wieloletnich zaniedbań w zakresie wynagradzania pracowników na podstawowych stanowiskach, jak np. kasjer, sprzedawca. 
  • Tomasz Owsianko z firmy Randstad wskazuje, że zdarza się, iż pracownicy biurowi rezygnują z pracy i decydują się na karierę w sieciach dyskontowych. Zachęcająca jest w tym przypadku nie tylko oferta finansowa, ale też jasno komunikowana droga rozwoju i możliwość szybkiego awansu.
  • O sytuacji na rynku pracy rozmawiać będziemy podczas sesji "Rynek pracy po nowemu", zorganizowanej w ramach tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Presja płacowa w sektorze handlowym jest coraz bardziej odczuwalna. Jak zauważa Tomasz Owsianko, senior branch manager w firmie Randstad, po trudnym okresie pandemii, kiedy to dochodziło do licznych zwolnień, branża ta musi mierzyć się z wyzwaniami rynku związanymi z pozyskaniem nowych kandydatów do pracy.

- Sytuacja ta w połączeniu z niskim poziomem bezrobocia powoduje, że firmy z sektora muszą szukać elementów, które uatrakcyjnią ofertę i zainteresują potencjalnych, nowych pracowników. Najczęściej wykorzystywanym elementem jest właśnie kwestia wynagrodzenia - mówi Tomasz Owsianko.

- Należy także rozróżnić podejście pracodawców z branży retail i sieci dyskontowych - mimo że należą do tego samego sektora, ich podejście jest zdecydowanie inne. W tych drugich faktycznie presja jest zdecydowanie wyższa ze względu na często mniejszą atrakcyjność samego stanowiska i cięższy charakter pracy - dodaje Owsianko.

Inflacja i podniesienie płacy minimalnej determinują podwyżki wynagrodzeń

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sieci handlowe ścigają się na podwyżki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA