Przed świętami kasjerzy dostają instrukcje, by wolniej obsługiwać klientów

Kasjerki w centrach handlowych w okresie przedświątecznym obsługują wolniej, a schody ruchome w galeriach wolniej jadą - to może być trik handlowców, by dłużej zatrzymać klienta w sklepie i wyciągnąć z jego portfela więcej pieniędzy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przed świętami kasjerzy dostają instrukcje, by wolniej obsługiwać klientów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/ Metro

19 gru 2014 10:12


Ostatni weekend przed Gwiazdką oznacza średnio o 60-70 proc. większy ruch w centrach handlowych. W największych galeriach ma być jeszcze tłoczniej, bo zjeżdżają tam ci, którzy kupują prezenty na ostatnią chwilę lub chcą wszystkie świąteczne zakupy zrobić pod jednym dachem.

Czytaj też: Trzy czwarte kasjerów i sprzedawców zarabia poniżej 2,5 tys. zł

Gazeta "Metro" cytuje wypowiedzi handlowców z galerii handlowych, którzy przewidują znaczny wzrost liczby klientów w nadchodzącym weekendzie.W interesie handlowców jest maksymalne wydłużenie pobytu klienta w galerii - wtedy możemy zauważyć więcej ofert i wydać więcej pieniędzy.

Czytaj też: Fakturzysta kontra kasjer. Kto zarabia więcej?

Galerie nie przyznają się do tego, ale w internecie pojawiają się informacje o różnych trikach stosowanych, by zatrzymać klientów w centrach handlowych. Np. kasjerzy dostają podobno instrukcje, by wolniej obsługiwać klientów, bo ludzie stojący w kolejce do kasy mogą sięgnąć po jakiś wyeksponowany w pobliżu towar. Według innej teorii operatorzy galerii specjalnie zmniejszają też prędkość schodów ruchomych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.