PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy mają dość, najgorsze są soboty. "To praca ponad siły"

 • jk
 • 3 sie 2022 13:45

Rośnie liczba skarg pracowników handlu, szczególnie z miejscowości turystycznych. Handlowcy narzekają na niedobór pracowników, dużą liczbę klientów, częste konflikty personalne oraz konieczność pracy w niedzielę.

Pracownicy mają dość, najgorsze są soboty. "To praca ponad siły"
Pracownicy handlu skarżą się, że jest ich zbyt mało, by bez problemu obsłużyć wszystkich klientów, wyłożyć towar i dopilnować porządku (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Pracownicy handlu skarżą się, że jest ich zbyt mało, by bez problemu obsłużyć wszystkich klientów, wyłożyć towar i dopilnować porządku. Najgorsze są soboty. Zatrudnieni w dyskontach nad morzem piszą o "szturmie klientów"od rana do wieczora.
 • Pojawiają się także skargi na konieczność pracy w niedzielę w znanych sklepach sieciowych. Niektóre pracownice przyznają, że pracują 7-8 dni bez przerwy po więcej niż 10 godzin. Żadna z tych skarg nie dotyczyła jednak braku wypłaty odpowiedniego wynagrodzenia.
 • Braki kadrowe są trudne do uzupełnienia, bo chętnych do pracy brakuje.

Do stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom od początku czerwca do 29 lipca trafiło blisko 100 skarg i wiadomości od pracowników handlu. Rozpiętość tematyczna wiadomości jest spora. Większość dotyczy nadmiaru obowiązków i nadmiaru klientów. To generuje konflikty zarówno na linii pracownik-pracownik, jak i pracownicy-klient.

Praca w sezonie letnim

Małgorzata Marczulewska, prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom, przyznaje, że w sezonie letnim skarg z sektora handlowego zawsze jest sporo. Tegoroczne dotyczą głównie małej liczby pracowników przy gigantycznym obłożeniu sklepów klientami. Najwięcej skarg pojawia się z kurortów turystycznych – znad morza, z gór i z miejscowości, które latem są oblegane przez wypoczywających.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Najwięcej skarg mamy z nadmorskich kurortów. Pracownicy przyznają, że jest to praca ponad siły - mówi Małgorzata Marczulewska.

Czytaj też: Puste półki w sklepach. Braki kadrowe doskwierają pracodawcom i klientom

- Praca po 12 godzin, brak możliwości wzięcia wolnego dnia, ogromna liczba zadań, liczne konflikty. Pracownicy handlu przyznają, że ilość zadań, jaka spada na nich w sezonie wakacyjnym, jest absolutnie gigantyczna - mówi Małgorzata Marczulewska. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Pracownicy mają dość, najgorsze są soboty. "To praca ponad siły"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Reszta sobie radzi 2022-08-03 15:07:26

  A niedojdy POwskie chcą przywrocić, handel w niedzielę, po to, aby grups nieogarów mogła kupić coś do żarcia.

 • gliwice2009 2022-08-03 14:58:17

  "Handlowcy narzekają na niedobór pracowników, dużą liczbę klientów," ----- jeśli ktoś narzeka na dużą liczbę klientów to na pewno nie jest handlowcem. Przypomina to bardziej dawnych pracowników działów zbytu lub "z tyłu sklepu"

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA