Pracownicy Biedronki po raz drugi w tym roku dostaną podwyżki

• Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, kontynuuje podnoszenie płac pracownikom swoich sklepów i centrów dystrybucyjnych.
• Od 1 października 2016 r. pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem pracy wzrośnie z 2450 do 2600 złotych brutto.
• Jest to już druga podwyżka płac realizowana przez sieć w tym roku – pierwsza weszła w życie w kwietniu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy Biedronki po raz drugi w tym roku dostaną podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

30 wrz 2016 13:59


Od 1 października br. najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę na pełen etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wyniesie 2300 złotych brutto. Oznacza to, że wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od października br. jest o blisko 25 proc. wyższe od aktualnej minimalnej pensji w kraju.

W miarę wydłużania się stażu pracy, wynagrodzenie sprzedawcy-kasjera wzrasta – po trzech latach najniższe będzie wynosiło już 2600 zł. Pracownicy sklepów są ponadto objęci systemem premii miesięcznych, które w przypadku sprzedawców-kasjerów wynoszą nawet do 350 zł. W ubiegłym roku średnio miesięcznie premiami objętych było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci. 

Czytaj też: Biedronka: Pracownik dostanie mniej, jeśli nie spełni warunku braku absencji

W wyniku podwyżki wzrosną także pensje pracowników w centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka. Najniższe wynagrodzenie oferowane osobom rozpoczynającym pracę na stanowisku magazyniera wzrośnie do 2700 złotych brutto, a po trzech latach pracy wynosić będzie już 3150 złotych brutto.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Qwerrty 2016-10-01 15:12:28

Związki zawodowe biedronki, jak wynika z ich forum, do wczoraj nic nie wiedziały, dzisiaj sie prężą, ze to ich zasługa. Konia kują, żaba nogę podstawia.