Praca w Netto: Pracownicy sieci pozytywnie oceniają swoje miejsce pracy

- Sytuacja na rynku pracy w branży handlowej jest obecnie bardzo trudna dla pracodawców. Od dłuższego czasu mierzymy się z problemami kadrowymi. Dlatego lepsze niż w ubiegłym roku wyniki Barometru są dla nas źródłem satysfakcji – mówi Roman Borecki, menedżer działu HR w sieci handlowej Netto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w Netto: Pracownicy sieci pozytywnie oceniają swoje miejsce pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 gru 2017 15:22


• Z ankiety sieci Netto wynika, że pracownicy są zadowoleni ze swojej pracy.

• Pracownicy doceniają atmosferę panującą w poszczególnych zespołach.

• Osoby zatrudnione w Netto uważają też, że mają wpływ na wykonywaną przez siebie pracę.

Atmosfera, wzajemne relacje między pracownikami a przełożonymi czy też jasny podział obowiązków wpływają na poziom motywacji zatrudnionych oraz efektywność ich działań. Jak pokazują analizy przeprowadzone przez amerykański Instytut Gallupa, dla pracowników szczególnie istotna jest znajomość swojego zakresu pracy i odpowiedzialności. Dla Polaków z kolei liczy się także możliwość docenienia i odnoszenia sukcesów oraz dobra atmosfera panująca w miejscu pracy.

Mając na uwadze elementy budujące motywację u pracowników, sieć Netto co roku przeprowadza anonimową ankietę, mającą na celu poznanie nastrojów wewnątrz firmy. Wnioski płynące z badania stanowią dla Netto przede wszystkim źródło wiedzy na temat obszarów do poprawy lub takich, na które należy zwrócić więcej uwagi. Opinie pracowników stanowią podstawę do wprowadzania realnych zmian w modelu zarządzania sieci.

Jasny podział zadań

- Sytuacja na rynku pracy w branży handlowej jest obecnie bardzo trudna dla pracodawców. Od dłuższego czasu mierzymy się z problemami kadrowymi – mówi Roman Borecki, menedżer działu HR w sieci handlowej Netto. - Dlatego lepsze niż w ubiegłym roku wyniki Barometru są dla nas źródłem satysfakcji. Wskazane obszary do rozwoju motywują do dalszej pracy i wprowadzania zmian, które wpłyną na dalszą poprawę atmosfery w naszej firmie - dodaje.

Pracownicy Netto uważają, że mają wpływ na wykonywaną przez nich pracę – ten obszar uzyskał średnią na poziomie 74 punktów. Jeszcze wyżej oceniają swoją wiedzę oraz umiejętności potrzebne do rzetelnego i prawidłowego wypełniania codziennych obowiązków (81 punktów), mają także jasność, co do zakresu zadań, za które są odpowiedzialni (82 punkty).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.