Praca dla 400 osób w Tesco w Komornikach

• Na terenie Segro Logistics Park Poznań w Komornikach powstaje centrum dystrybucyjne Tesco.
• Firma rozpocznie działalność na przełomie września i października 2016 roku.
• Pracę znajdzie tu 400 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca dla 400 osób w Tesco w Komornikach

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

21 cze 2016 10:56


Z nowego magazynu centralnego będą realizowane dostawy do 140 sklepów w północnym i północno-zachodnim regionie Polski.

W zakładzie będzie powierzchnia do magazynowania suchej żywności wielkości prawie 29 tys. mkw. oraz 2 tys. mkw. części biurowej. Budynek powstaje na terenie wielkości 10,8 hektara i docelowo będzie mógł zostać rozbudowany o część magazynową do obsługi świeżej żywności i dodatkową infrastrukturę dla samochodów ciężarowych. W magazynie znajdzie się 28 stacji przeładunkowych dla przyjęć towarów i 32 stacje dla transportów.

Nowe centrum w Komornikach koło Poznania dołączy do dwóch istniejących obiektów tego typu, które znajdują się w Teresinie koło Warszawy i w Gliwicach (fot.mat.pras.) Nowe centrum w Komornikach koło Poznania dołączy do dwóch istniejących obiektów tego typu, które znajdują się w Teresinie koło Warszawy i w Gliwicach (fot.mat.pras.)

Na parkingu zaplanowano miejsce dla 50 samochodów ciężarowych (w przyszłości nawet dla 90), a ich kierowcy skorzystają ze znajdującego się na terenie warsztatu oraz myjni.

Dla 400 pracowników, którzy znajdą pracę w nowym centrum dystrybucyjnym Tesco (200 na umowę o pracę i 200 tymczasowo, w okresach wzmożonej pracy), przewidziano 160 samochodowych miejsc parkingowych oraz 30 miejsc na rowery pod wiatą. Znajdująca się w pobliżu ścieżka rowerowa z pewnością zachęci część personelu do aktywnych dojazdów do pracy. Bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i mienia Tesco, zapewni rozbudowana instalacja CCTV.

- Nowe centrum w Komornikach koło Poznania dołączy do dwóch istniejących obiektów tego typu, które znajdują się w Teresinie koło Warszawy i w Gliwicach. Dzięki doskonałej lokalizacji centrum powstającego w parku Sergo, o 12,9 proc. skróci się roczny kilometraż samochodów ciężarowych Tesco, co wpłynie na obniżenie współczynnika emisji dwutlenku węgla aż o 6,7 proc. Tym samym nasza firma nie tylko zoptymalizuje swoje procesy dystrybucji, co przełoży się na większą efektywność biznesową, ale także pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne - mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.