PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie, a teraz w Netto? "Rynek się zmienia – widzimy to"

- Sprzedawcy mogą u nas liczyć na pensje od 2,4 do 2,7 tys. zł brutto. Do kwoty tej wliczona jest premia retencyjna, która została wprowadzona w jednej trzeciej naszych sklepów. Nie zdradzę żadnej tajemnicy, jeśli powiem, że naszych pracowników nie do końca satysfakcjonuje ten poziom wynagrodzeń - mówi Roman Borecki, HR menedżer w Netto Polska.

Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie, a teraz w Netto? "Rynek się zmienia – widzimy to"
- Największy problem ze skompletowaniem zespołu mamy w dużych miastach, a także w zachodniej Polsce – w pobliżu granicy oraz tam, gdzie mamy do czynienia z dużą sezonowością - mówi Roman Borecki, HR menedżer w Netto Polska. (Fot. Mat. pras.)
REKLAMA

Raz w roku Netto przeprowadza wśród pracowników badanie dotyczące atmosfery w pracy. Co pokazały tegoroczne wyniki?

Roman Borecki, HR menedżer w Netto Polska: - Przede wszystkim mogę powiedzieć, że nasi pracownicy pozytywnie oceniają atmosferę, panującą w naszej firmie i większość aspektów, które mają na nią wpływ. Oczywiście, bardzo nas to cieszy. Aż 72 proc. z 3,7 tys. osób, które dla nas pracują i wzięły udział w badaniu, jest zadowolonych ze swojej pracy. I o ile poziom satysfakcji utrzymuje się na stałym poziomie, o tyle w innych obszarach dostrzegamy już pewne wahania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W jakich obszarach wahania są największe?

- Na postawie tegorocznych wyników mogę powiedzieć, że musimy jeszcze popracować nad współpracą między zespołami. Ocena tego obszaru nie jest niska, ale nie jest też zadowalająca. Nieco poniżej satysfakcjonującego nas poziomu spadła także ocena przepływu informacji między poszczególnymi działami w firmie.

Z czego jeszcze pracownicy nie do końca są zadowoleni?

- Nie zdradzę żadnej tajemnicy, jeśli powiem, że naszych pracowników nie do końca satysfakcjonuje poziom wynagrodzeń. Rynek się zmienia – widzimy to, staramy się reagować, pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwolą nam poprawić ten aspekt.

Ile zatem zarabiają pracownicy Netto?

- W Netto nie mamy jednej stawki przypisanej do danego stanowiska. Wynagrodzenia są zróżnicowane w zależności od lokalizacji sklepu. Sporo zależy również od oceny pracowniczej.

Obecnie sprzedawcy mogą liczyć na pensje od 2,4 do 2,7 tys. zł brutto. Do kwoty tej wliczona jest premia retencyjna, która została wprowadzona w jednej trzeciej naszych sklepów. W pozostałych jest sukcesywnie uruchamiana.

A benefity?

- Nasi pracownicy mogą liczyć oczywiście na bony świąteczne. W ubiegłym roku wydaliśmy na nie blisko 4 mln zł. Co roku przygotowujemy również paczki mikołajowe dla dzieci. Uroczyście obchodzimy także okrągłe urodziny pracowników. Dodatkowo, zatrudnieni mogą skorzystać z ubezpieczeń grupowych oraz karty Multisport na preferencyjnych warunkach. Są oczywiście jubileuszówki, atrakcyjne konkursy wewnętrzne z nagrodami, spotkania integracyjne, fundusz socjalny, nagrody indywidualne. Jest tego naprawdę sporo.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Kauflandzie, a teraz w Netto? "Rynek się zmienia – widzimy to"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA