Oto najlepsi menedżerowie sprzedaży w Polsce

Już samo wpisanie się do grona laureatów w konkursie Polish National Sales Awards jest ważnym wyróżnieniem. Wybrano najlepszych - kto wygrał tegoroczny konkurs PNSA?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto najlepsi menedżerowie sprzedaży w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 gru 2013 9:51


Polish National Sales Awards jest pierwszym przedsięwzięciem w Polsce, które poprzez organizowany Konkurs PNSA promuje dobre praktyki i standardy sprzedaży. Głównym celem PNSA jest działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorstw poprzez wspieranie działów sprzedaży przy jednoczesnym tworzeniu etosu profesjonalnego sprzedawcy.

Już samo wpisanie się do grona laureatów w Konkursie PNSA jest ważnym wyróżnieniem, ponieważ uczestnicy przeszli bardzo restrykcyjny proces weryfikacji i oceny, zgodnie z unikatową i obiektywną metodologią PNSA.

Działania pracowników w obszarze sprzedaży były weryfikowane podczas dwóch etapów prac Komisji Sędziowskiej. Najpierw członkowie 50-osobowej Komisji Sędziowskiej oceniali formularze zgłoszeniowe on-line, a następnie zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu finaliści przedstawili indywidualne, 20-minutowe prezentacje. Jaka jest tajemnica sukcesu najlepszych?

- Niektórym wydaje się, że sprzedawać może każdy, że nie potrzeba do tego żadnych kwalifikacji. Nie ma nic bardziej mylnego - mówi Elżbieta Pełka, prezes PNSA.

- Sukces to wypadkowa wielu czynników, z których najważniejsze to: stałe kształcenie się, dobre wyniki sprzedażowe oraz etyka działania - dodaje Pełka.

Rolę sektora sprzedaży oraz sił sprzedażowych w kształtowaniu polskiej gospodarki podkreślił także dr Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej. Według niego jakość pracy nominowanych uczestników przekłada się na jakość polskiej przedsiębiorczości, która zwiększa konkurencyjność rodzimych firm.

Władysław Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę także na to, jak istotne jest wyznaczanie dobrych trendów i analizowanie działań minionych okresów. Pozwala to, zdaniem ministra, na skuteczne realizowanie zadań biznesowych oraz misji przedsiębiorstw.

Jacek Męcina, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej również podkreślił rolęi wagę sprzedaży w rozwoju gospodarki kraju oraz w budowaniu polskiej sfery ekonomicznej. Gratulował również branży dobrego zorganizowania i wypracowania pewnej marki - co, zdaniem Jacka Męciny, jest wzorem dla innych branż.

Zwycięzcom konkursu wręczone zostały pamiątkowe statuetki symbolizujące ich osiągnięcia w sprzedaży. Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali wartościowe nagrody w postaci dedykowanych szkoleń sprzedażowych.

Lista laureatów i wyróżnionych:

DYREKTOR SPRZEDAŻY
Laureat: Robert Wrotecki - Orange Polska
Wyróżnienie: Michał Przychodzki - Euro Bank

ZESPÓŁ SPRZEDAŻY

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.