Nie ma porozumienia płacowego w Tesco. Kolejny etap sporu zbiorowego

Solidarność poinformowała, że 27 kwietnia br., w Krakowie podczas spotkania dot. sporu zbiorowego, Zarząd Tesco Polska, podał kwotę 42,97 zł brutto ( na etat), jako jedyną i ostateczną propozycję wzrostu wynagrodzeń w roku 2017.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie ma porozumienia płacowego w Tesco. Kolejny etap sporu zbiorowego

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

4 maj 2017 9:57Spotkało się to ze stwierdzeniem związkowców, że "Grupa Tesco propozycją wzrostu wynagrodzeń na powyższym poziomie, w opinii "Solidarności" obraża i upokarza pracowników w Polsce. Za ciężką pracę, wciąż przybywające obowiązki, lojalność i zaangażowanie, zakpiła sobie z pracowników. Propozycja podwyżki wynagrodzeń niższa niż minimalny wzrost płacy w naszym kraju w roku 2017, to "policzek wymierzony" pracownikom. Kolejny raz, firma szuka oszczędności kosztem pracowników i na pracownikach. Kwota 42,97 zł brutto jest tylko próbą zamknięcia ust pracownikom, obawiamy się jednak, że skutek może być odwrotny." - napisano w oświadczeniu Solidarności.

Obecnie trwa drugi etap sporu zbiorowego – mediacje. Solidarność wstąpiła z wnioskiem do pracodawcy o przesłanie listy pracowników z podziałem na poszczególne lokalizacje, w celu przeprowadzenia tzw. referendum strajkowego.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.