PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Nie będzie zwolnień w Madej Wróbel po przejęciu przez Omega Holding

- Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że w zakładzie Unimięs, który należy do grupy Bruno Tassi i znajduje się blisko Rudy Śląskiej, wielu struktur, które my posiadamy, nie ma - w związku z czym pracownicy Madej Wróbel zostaną w pełni wykorzystani przy tej synergii - mówi Bogdan Twardowski, prezes Madej Wróbel. Z początkiem marca Omega Holding złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Madej Wróbel i Gilem.

Nie będzie zwolnień w Madej Wróbel po przejęciu przez Omega Holding
– Łatwiej znaleźć Ukraińca do pracy niż Polaka. Wiele z tych osób świetnie wykonuje swoje obowiązki i staje się specjalistami w swoim fachu – mówi Bogdan Twardowski, prezes Madej Wróbel. (fot. PTWP)
REKLAMA

Na początku marca do UOKiK-u wpłynął wniosek w sprawie przejęcia przez Omega Holding – z grupy kapitałowej Bruno Tassi – kontroli nad spółkami Madej Wróbel oraz Gilem. Co to oznacza dla państwa?

Bogdan Twardowski, prezes Madej Wróbel: – To jedna z największych transakcji w branży mięsnej, w której od wielu lat mówi się o koncentracji, ale tak naprawdę dopiero teraz nadchodzi ich czas. Po fuzji z grupą producencką Bruno Tassi nasze moce produkcyjne będą przekraczały 5 tys. ton w skali miesiąca, natomiast grupa razem z częścią dystrybucyjną osiągnie obroty na poziomie przekraczającym 2 mld zł, co stawia nas na piątym miejscu w branży mięsnej. Należy tu podkreślić, że jest to w całości polski kapitał. W ciągu dwóch miesięcy powinna być decyzja UOKiK-u zatwierdzająca to połączenie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wiele osób zatrudnia obecnie Madej Wróbel i jak duży będzie zespół po połączeniu?

– Liczba osób zatrudnionych w Madej Wróbel, wraz ze sklepowymi, to 1300 pracowników. Po połączeniu ich liczba będzie przekraczała 2 tys. osób. Madej Wróbel będzie miał ponad 50 proc. udziału w produkcji i ponad 50 proc. zatrudnienia w całej naszej grupie.

Nie ma obaw, że połączenie będzie oznaczało dublowanie się stanowisk i zwolnienia?

– Jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że w zakładzie Unimięs, który należy do grupy Bruno Tassi i znajduje się blisko Rudy Śląskiej, wielu struktur, które my posiadamy, nie ma - w związku z czym pracownicy Madej Wróbel zostaną w pełni wykorzystani przy tej synergii.

A jak wygląda sytuacja na rynku pracy jeśli chodzi o państwa działalność? 

– Szczególnie trudno o pracowników do prac prostych, a także fachowców – wędliniarzy, operatorów linii produkcyjnych, rozbieraczy, wykrawaczy mięsa. Wiele osób wyjechało do Niemiec, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, ponieważ wynagrodzenie tam oferowane jest bardziej atrakcyjne niż w Polsce. Do nas za to przybywają Ukraińcy.

I państwo również ich zatrudniają?

– Mamy cały czas zatrudnionych kilkadziesiąt osób z Ukrainy, które wykonują proste prace – pracują przy pakowaniu produktów, zajmują się utrzymaniem czystości, pracują w transporcie. Łatwiej znaleźć Ukraińca do pracy niż Polaka. Wiele z tych osób świetnie wykonuje swoje obowiązki i staje się specjalistami w swoim fachu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (6)

Do artykułu: Nie będzie zwolnień w Madej Wróbel po przejęciu przez Omega Holding

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jerzy Michalak - kandydat na prezydenta Wrocławia 2018-07-23 02:11:37

  Ten temat jest ważny, ale korzystając z okzaji, chciałem spytać o jeszcze jedną rzecz. Co sądzicie o niedzielnym targowisku na Dworcu Świebodzkim?

 • Ewa 2018-07-21 18:49:02

  Jak by dali zarabiać i żeby akord był nie wspólny bo to nie akord bo jak ktoś robi dużo to jest pokrzywdzony nigdy nie będzie dobrze jeszcze kierownik potrafi dobrego pracownika wykorzystać i zastraszać dobry pracownik musi zapiepszac na innych nigdy nie pokazujcie że potraficie chociaż dobremu pracownikowi powinni premię dać a nie zastraszac

 • Marika 2017-03-31 21:48:58

  Kadry do wymiany pan dyrektor który na niczym się nie zna kierownictwa więcej niż pracowników nowy szef wprowadzi nowe kadry i w mniejszej ilości

 • ruda 2017-03-27 11:50:41

  Powinni cale kadry wymienic bo do niczego sie nie nadaja tylko ucinaja wyplaty i kombinuja tak ze masakra a jak ich na straszych to dzwonia i sie tlumacza...a pozniej brac sie za tych co nie szanuja ludzi bo mobing tam jest na dziennosci...!!!21375

 • Ktos 2017-03-26 12:05:04

  Jeden wielki syf 5 tys ton fajny zart. Jak ludzie uciekają to im dajcie 3 tys na miesiac w tym burdelu

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA