Nestlé Polska: Tylko jeden rok i tysiąc miejsc pracy dla młodych

All 4 YOUth, zainicjowane przez Nestlé dobrowolne porozumienie firm na rzecz walki z bezrobociem młodzieży, podsumowuje pierwszy rok aktywności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nestlé Polska: Tylko jeden rok i tysiąc miejsc pracy dla młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

2 cze 2015 16:26


Tylko w Polsce w ciągu roku Nestlé utworzyło aż tysiąc miejsc staży i praktyk dla osób do 30. roku życia. W całej Europie firma wraz ze swoimi partnerami biznesowymi przygotowała łącznie 50 tys. ofert zatrudnienia i szkoleń dla młodych. W ciągu dwóch najbliższych lat w skali kontynentu planowane jest podwojenie liczby ofert.

Sojusz dla Młodych w Polsce

Prawie 800 młodych zatrudnionych w 2014 roku przez Nestlé w Polsce, 200 przeszkolonych praktykantów i stażystów, blisko 300 działań (m.in. warsztatów i wykładów) przeprowadzonych w całym kraju oraz 10 firm zachęconych do wspierania młodzieży na rynku pracy, m.in. Raben, EY, Nielsen, AXA, DS. Smith i White&Case, to podsumowanie pierwszego roku Sojuszu dla Młodych – All 4 YOUth w naszym kraju.

Czytaj też: Dlaczego Nestlé chce zatrudnić 20 tys. młodych w trzy lata?

– Współpraca biznesu i szkół jest niezbędnym elementem walki z bezrobociem ludzi młodych wchodzących na rynek pracy. Musimy rozwijać praktyczne umiejętności młodzieży i dostosowywać kształcenie do wymogów rynku pracy - mówi Simon Smith, prezes Nestlé w Polsce i Krajach Bałtyckich.

- Praktyki w zakładach pracy to połączenie szansy zdobycia wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności w realnym środowisku zawodowym. Pracodawcy potrzebują w tym zakresie wsparcia sektora publicznego. Tylko tak uda nam się wspólnie rozwijać praktyczne kształcenie zarówno wśród pracodawców, jak i uczelni oraz przede wszystkim wśród młodzieży – dodaje.

Przedsiębiorcy coraz chętniej angażują się we współpracę ze szkołami zawodowymi. Nestlé na przykład planuje szereg różnego rodzaju działań, m.in. cykl warsztatów i spotkań w środowisku szkół zawodowych. Będą one dotyczyły możliwości wyborów na rynku pracy, poszukiwania specjalistów, ale również tak istotnych kwestii jak kompetencje miękkie czy postawy preferowane przez pracodawców. Firma planuje także kontynuowanie dni otwartych w fabrykach, pokazując jak wygląda współczesny zakład produkcyjny.

Właściwy kierunek działań firm zaangażowanych w Sojusz dla Młodych potwierdzają eksperci rynku pracy, według których konieczna jest reforma kształcenia zawodowego oraz bardziej praktyczne podejście do każdego typu kształcenia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.