×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lidl i Biedronka podnoszą pensje. Czy inne sieci pójdą w ich ślady?

  • Justyna Koc
    jk
  • 1 gru 2017 11:23

W marcu br. Lidl podniósł pensje swoim pracownikom. Od 1 stycznia 2018 r. wzrosną pensje w Biedronce. Czy inne sieci pójdą w ich ślady?

Lidl i Biedronka podnoszą pensje. Czy inne sieci pójdą w ich ślady?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Sklepy są pod coraz większą presją. W dobie rynku pracownika muszą podnosić pensje, aby nie tracić zatrudnionych, a także by przyciągnąć kandydatów. W ubiegłym roku toczył się prawdziwy bój na rynku pracy. Na podwyżki zdecydowała się sieć Tesco – płace wzrosły średnio o 7 proc. Biedronka, która zatrudnia 56 tys. osób, podnosiła pensje nawet dwa razy. Na podwyżki w ubiegłym roku zdecydował się również Kaufland (przeznaczył na nie 44 mln zł), a także Lidl.

Tym razem scenariusz może być podobny. W tym roku wzrosły już wynagrodzenia pracowników Lidla. Od marca 2017 r. kasjerzy-sprzedawcy dostają 3,3 tys. zł brutto na początku pracy (stawka aglomeracyjna). Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3,5 tys. zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy do 3,8 tys. zł brutto. Natomiast wynagrodzenie menedżera sklepu dla osób rozpoczynających pracę na tym stanowisku wynosi 4,4-5 tys. zł brutto. Po roku pensja kształtuje się na poziomie 5-5,5 tys. tys. zł brutto.

Komisjonerzy pracujący w magazynach rozpoczynający pracę otrzymują płacę w wysokości 2,85–3,4 tys. zł brutto, z gwarancją podwyżki po roku pracy do poziomu 3,15–3,6 tys. zł brutto. Natomiast osoby rozpoczynające pracę na stanowisku dysponenta nocnego otrzymują od 4 tys. brutto. Po roku pracy ich wynagrodzenie wzrasta do minimum 4,3 tys. zł brutto, a po dwóch latach ich płaca osiąga poziom co najmniej 4,8 tys. brutto.

Od 1 stycznia 2018 r. Biedronka podnosi pensje swoim pracownikom. Sieć zamierza podnieść pensje w zależności od stażu pracy i braku absencji w pracy. Po podwyżce sprzedawca-kasjer dostanie 3250 tys. zł brutto, czyli 2,7 tys. zł pensji zasadniczej i 550 zł dodatku za 100 proc. obecności w pracy. Ci z dłuższym stażem pracy będą mogli zarobić nawet 3550 zł, czyli ok. 2540 zł na rękę.

Czy kolejne sieci – podobnie jak w ubiegłym roku – pójdą w ślady konkurencji i podniosą pensje pracownikom? Czas pokaże.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lidl i Biedronka podnoszą pensje. Czy inne sieci pójdą w ich ślady?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA