Karuzela kadrowa, zamknięcia sklepów i bój o płace - tym żyło Tesco w I półroczu

Pierwsze półrocze w sieci Tesco upłynęło pod znakiem zmian personalnych, batalii o podwyżki płac i zamknięcia kolejnych sklepów. Czy druga połowa roku będzie lepsza?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Karuzela kadrowa, zamknięcia sklepów i bój o płace - tym żyło Tesco w I półroczu

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

26 lip 2017 16:01


W tym półroczu w sieci miały miejsce 4 ważne zmiany kadrowe. Zaczęło się od informacji, że Adam Manikowski, dyrektor zarządzający i wiceprezes zarządu Tesco Polska odchodzi z sieci. Po czterech latach w spółce, Manikowski zdecydował się zakończyć pracę w firmie i kontynuować karierę poza jej strukturami. Teraz pracuje jako wiceprezes ds. marketingu w sieci Walmart Kanada.

Następna była wiadomość, że nowym dyrektorem zarządzającym zostaje Martin Beháň. Beháň pracuje w Tesco od 2002 roku. Ostatnio pełnił podwójną rolę, jako dyrektor operacyjny formatu supermarketów na Europę Środkową oraz dyrektor zarządzający w Czechach.

W marcu pisaliśmy, że Tesco ogłosiło zmiany na stanowiskach zarządzających biznesami w Turcji i Europie Środkowej. Nowym szefem sieci na Europę Środkową został Matt Simister. Simister dołączył do Tesco w 1996 roku jako specjalista od marketingu. Pracował też na stanowisku dyrektora handlowego w Czechach i na Słowacji. Później powrócił do Wielkiej Brytanii gdzie m.in. zarządzał świeżymi produktami i zajmował się zakupami i dostawami do Wielkiej Brytanii, ROI, Europy Środkowej i Azji.

Ostatnią informacją było odejście z firmy Piotra Korka. Korek, dyrektor nieruchomości i rozwoju Tesco na Europę Centralną, przez ostatnie 5 lat zarządzał procesami inwestycyjnymi, nieruchomościami i rozwojem sieci w krajach Europy Środkowej. Piotr Korek związany był z Tesco Polska od 2002 roku.

Ubiegły rok również uszczuplił kadrę zarządzającą Tesco. W maju 2016 roku Czesław Grzesiak, wieloletni wiceprezes zarządu i szef działu prawnego w Tesco Polska odszedł z zarządu firmy, w którym zasiadał od 1995 roku. Z kolei w listopadzie ub. r. Bill O’Neill zastąpił Dave'a Morrisa na stanowisku prezesa Tesco w rejonie Europy Centralnej, czyli w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech oraz na stanowisku prezesa zarządu Tesco Polska. Bill O’Neill wcześniej sprawował stanowisko prezesa w tureckim oddziale sieci Tesco.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.