Gorzów Wielkopolski: Biedronka zawiesza rekrutację

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, zawiesił plany budowy oraz rekrutacje do nowego centrum dystrybucyjnego w Gorzowie Wielkopolskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gorzów Wielkopolski: Biedronka zawiesza rekrutację

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 mar 2015 14:15


W przesłanym PAP stanowisku firma poinformowała, że ostateczne decyzje w sprawie dalszego kształtu tej inwestycji zostaną podjęte w drugiej połowie 2015 roku, o czym niezwłocznie powiadomi opinię publiczną.

"Z uwagi na powyższe, do czasu podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej kontynuacji projektu inwestycyjnego, firma zawiesza prowadzenie procesu rekrutacji oraz prac budowlanych" - napisano w stanowisku.

Wstrzymanie inwestycji w Gorzowie Wlkp. firma tłumaczy zaktualizowaniem w ostatnim kwartale minionego roku strategii rozwoju Jeronimo Martins Polska. Zakłada ona utrzymanie i wzmacnianie filarów strategii w wymiarze oferty i cen oraz dostosowanie planów ekspansji do aktualnych wyzwań.

Czytaj też: Jeronimo Martins Polska: Biedronka zwalnia kierowników sklepów?

"Zmiany polegają m.in. na zmniejszeniu liczby nowo otwieranych sklepów w kolejnych latach przy jeszcze większej koncentracji na rozwoju w ramach istniejącej sieci. W praktyce oznacza to, że w skali roku powstawać będzie około 100 nowych sklepów. W związku z tym również inne plany inwestycyjne, w tym także te dotyczące Centrum Dystrybucyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, muszą zostać poddane ponownej analizie pod kątem zgodności ze zaktualizowaną strategią firmy" - głosi komunikat firmy.

Czytaj też: Wyrywanie chwastów po godzinach. Tak Biedronka przygotowywała się na wizytę prezesa

W lipcu ub.r. portugalski koncern otrzymał pozwolenie na budowę nowego centrum dystrybucyjnego w Gorzowie Wielkopolskim. Firma zapowiadała rozpoczęcie inwestycji we wrześniu 2014 r. na ponad 15-hektarowej działce przy skrzyżowaniu ulicy Metalowców z ul. Szczecińską zakupionej od miasta.

Pracę w nowym centrum miało znaleźć ok. 300 osób. Ruszyła nawet rekrutacja nowych pracowników, która także została zawieszona. Otwarcie centrum było planowane na połowę 2015 r., a koszt całej inwestycji szacowano na ponad 50 mln zł.

Portugalska Grupa Jeronimo Martins w Polsce jest właścicielem ponad 2600 sklepów Biedronka i posiada 15 centrów dystrybucyjnych oraz ponad 119 placówek sieci sklepów kosmetyczno-drogeryjnych hebe. W naszym kraju zatrudnia łącznie ponad 55 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

glews 2015-03-19 12:45:49

W Gorzowie zostali sami emeryci, a młodzi, którzy wyjechali nie zamierzają wracać. Mam tam rodzinę, to wiem!