E-zakupy dają nowe miejsca pracy w Tesco

Przyjęcia w Tesco to efekt uruchomienia sieci hipermarketów i supermarketów, które są wyposażone w serwis umożliwiający klientom zakupy przez internet.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

E-zakupy dają nowe miejsca pracy w Tesco

PODZIEL SIĘ


Autor: DB

21 lut 2013 13:06


Nowi pracownicy są odpowiedzialni za przygotowanie zamówień klientów i dostarczanie produktów. Pojawiły się takie stanowiska, jak specjalista ds. bazy danych, specjalista ds. planowania asortymentu czy kierownik ds. aplikacji - informuje Tesco.

Firma poszukuje również w całej Polsce 160 kierowców do sklepów, z których dowozi się zakupy zamówione przez internet. Rekrutacja właśnie ruszyła.

– Zainteresowanie e-zakupami przerosło nasze oczekiwania, dlatego poszukujemy kierowców i innych pracowników sprzedaży internetowej niezbędnych do zrealizowania rosnącej liczby zamówień – mówi Czesław Grzesiak, wiceprezes Tesco Polska.

Tesco ma w planach dalszy rozwój e-zakupów. Już niebawem co dwudziesty pracownik z 29 tys. osób pracujących w Tesco w Polsce będzie zajmował się e-zakupami.

– Nasze doświadczenia wykazują, że serwis internetowy nie wpływa na zmniejszenie tradycyjnej sprzedaży w sklepach – mówi Czesław Grzesiak. - E-zakupy przyciągają więc nowych klientów, a to oznacza tworzenie nowych miejsc pracy związanych z obsługą zamówień – dodaje.

Najwięcej nowych miejsc pracy związanych z e-zakupami powstało w Warszawie (181), w woj. śląskim (83), Krakowie (71), Wrocławiu (61) i Łodzi (51).


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Zainteresowany 2016-02-01 06:45:38

Czy ktos wie ile taki kierowca zarabia miesiecznie, ijak wyglada sprawa z godzinami pracy?