Duża inwestycja i duże przyjęcia w fabryce cukierków Pszczółka

Fabryka Cukierków Pszczółka z Lublina zdecydowała się zainwestować na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO- PARK Mielec Podstrefa Lublin. Spółka uzyskała właśnie zezwolenie na prowadzenie działalności w SSE. Planuje inwestycje na poziomie co najmniej 80 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Duża inwestycja i duże przyjęcia w fabryce cukierków Pszczółka

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

23 cze 2014 18:49


W planach rozwoju Fabryki Cukierków "Pszczółka" jest budowa zakładu produkcyjnego na działce o powierzchni ponad 3 ha. Rozpoczęcie budowy zakładu wraz z obiektami magazynowymi i biurowymi planowane jest na maj 2015 roku. Inwestycja pochłonie co najmniej 80 mln zł.

Zakład ma ruszyć na przełomie 2016/2017 roku. W pierwszym roku działalności pracę w nowej fabryce słodyczy w Lublinie znajdzie minimum 70 osób. Do 2026 roku zatrudnienie ma wzrosnąć do 450 osób.

- Tworzymy inwestorom dobre warunki do budowy ich firm, a inwestorzy coraz chętniej wybierają Lublin na miejsce dalszego rozwoju swojego biznesu - powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. - Duże zainteresowanie inwestorów potwierdza, że utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej było potrzebne. Liczę na to, że w ciągu najbliższych miesięcy strefa w całości będzie już zagospodarowana.

Inwestycja w SSE EURO-PARK Mielec Podstrefa Lublin związana jest z realizacją strategii rozwoju Fabryki Cukierków "Pszczółka" na lata 2014-2026 i wejściem w nowy segment rynku wyrobów czekoladowych.

- Cieszymy się, że inwestycja prowadzona będzie w Lublinie, gdzie od lat produkujemy doskonałe karmelki, które podbiły polski i zagraniczny rynek. Teraz będziemy lubelską fabryką słodyczy znaną także z produkcji czekoladek i innych wyrobów czekoladowych - powiedział Marek Spuz vel Szpos, prezes Fabryki Cukierków "Pszczółka". 

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.