Branża FMCG: Co trzecia firma szuka specjalisty

Pracodawcy z branży FMCG poszukują specjalistów i menedżerów - wynika z badania dynamiki zatrudnienia Antal Global Snapshot. W I kwartale 2013 r. pracownicy będą najczęściej poszukiwani w branżach SSC, BPO, e-commerce i IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża FMCG: Co trzecia firma szuka specjalisty

PODZIEL SIĘ


Autor: DB

20 lut 2013 16:10


Natomiast o swoje zatrudnienie mogą obawiać się pracownicy z kancelarii prawnych, firm telekomunikacyjncyh i biur nieruchomości. W ostanim kwartale 2012 r. zatrudnić menedżerów i specjalistów chciało według deklaracji 52 proc. firm. W pierwszym kwartale 2013 r. już o 4 proc. mniej - przytacza Antal International.
 
W branży FMCG 34 proc. firm chce rekrutować pracowników, a 21 proc. zwolnić w pierwszych trzech miesiącach roku.  — Pracodawcy z branży FMCG poszukują pracowników bardzo efektywnych i dynamicznie działających. Jest to dojrzały rynek, dlatego też nie odnotowujemy gwałtownych wzrostów bądź spadków zatrudnienia" — komentuje Agata Olkowska, konsultantka Antal Sales & Marketing.
 
Badanie Antal Internetional pokazuje pewien trend. Od pewnego czasu firmy z krajów rozwijających coraz bardziej aktywnie poszukują pracowników. W czołówce są Nigeria, Botswana i Ghana. Na końcu stawki z kolei Portugalia, Włochy, Hiszpania i Niemcy. Polska znajduje się w środku stawki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.